Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 17, 2019 10:00

16 inç Apple MacBook Pro klavye tarafında U dönüşü yaptı

Yeni tanıtılan 16 inç ekran boyutuna sahip MacBook Pro klavye tarafında bize ne sunuyor? iFixit ekibi bizim için içini açtı. İşte değişiklikler...
16 inç Apple MacBook Pro klavye tarafında U dönüşü yaptı

Apple yeni nesil 16 inç boyutunda MacBook Pro tanıtımı gerçekleştirdi. Bir takıp Apple yalakası basın bunu sevinç ile karşılayarak Twitter üzerinden ürünün reklamını yapsa da fiyatın 18.299 TL ile 21.499 TL arasında olduğunu yazamadılar. Bu kadar paranız varsa ve bu ürünü de almak istiyorsanız yeni nesil laptop size tamir tarafında daha az sorun çıkartacak gibi görünüyor. Apple MacBook Pro klavye tasarımını değiştirdiğini duyurdu ve iFixit ekibi de bu konuyu bizler enet bir şekilde gösterdi.

Bildiğiniz üzere Apple birkaç yıl önce kelebek yapıdaki klavye tasarımı ile karşımıza çıkmıştı ama zaman içinde bu noktada birçok sorun ortaya çıktı ve tuşların daha kolay kirlenmeleri ve bozulmaları ile ilgili şikayetler ortaya çıktı. Bir de bu klavyelerin tamir ve değişim masraflarındaki pahalılık birçok kişinin Apple’ı dava emesine sebep oldu. Apple’da daha sonra ücretsiz klavye değişimi programı başlattı. iFixit ekibinin yaptığı incelemede Apple‘ın klavye tasarımını tamamen değiştirdiğini görüyoruz.

Yeni klavyenin yazma tarafına nasıl bir katkısı olacağını ise önümüzdeki günlerde yapacağımız testlerde size göstermek istiyoruz demek isterdik ama bizim yayın olarak Apple ile öyle bir sözleşmemiz olmadığından dolayı bunu test edemeyeceğiz. Bu konuda üzgünüz, şaka şaka değiliz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.