Akıllı Telefon Kasım 14, 2019 14:00

Pocophone F2 resmen onaylandı! İşte telefon hakkında son gelişmeler

Pocophone F2 resmen onaylandı! İşte telefon hakkında son gelişmeler

Pocophone F2 cephesinden uzun zamandır bilgiler geliyor, ancak henüz telefonu somut anlamda görebilmiş değiliz.

Bir dönem iptal edildiği yönünde bazı haberler çıksa da, Poco Hindistan yetkileri telefonun ürün yol haritasında yer aldığını ifade ettiler.

Çıkış tarihi hala gizemini koruyan PocophoneF2 şimdi de Çin’de 3C sertifikası alırken ortaya çıktı. Xiaomi ve Redmi haberleri söz konusu olduğunda en güvenilir kaynaklardan birine dönüşen teknoloji editörü Mukul Sharma, telefonun Çin’de resmi makamlarca onaylandığına dair bir belgeyi yayınladı.

Pocophone 2

M1912G7BE model numarasına sahip olan PocophoneF2, sertifika bilgilerine göre 27 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak. Telefonun pil kapasitesi henüz bilinmiyor, ancak en az 4.000 mAh olacağı gelen bilgiler arasında. Yine Pocophone F1 ile kıyaslandığında (18 watt) hızlı şarj tarafında kayda değer bir gelişimden söz edebiliriz.

Pocophone F2 başlıca özellikleri

Öncelikle tasarımdan başlayacak olursak; bu tarafta çelişki bilgiler gelmeye devam ediyor. Kimi kaynaklarda F2’nin K20 serisi gibi açılır kameraya, başka kaynaklar ise telefonun ekrana gömülü ön kamera yapısında olacağını bildiriyor. Ancak her iki durumda da arka tarafta üç kamera göreceğiz.

6.4 inç büyüklüğünde Full HD + ekranın yer verileceği telefonun işlemci biriminde Snapdragon 855 yer alacak. 6/64 ve 6/128 GB bellek versiyonların kullanılacağı telefonda fiyatı makul seviyelerde tutmak adına parmak izi tarayıcısı arka tarafta kalmaya devam edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.