Mobil Kasım 12, 2019 21:30

Facebook iPhone kameralarını haberiniz olmadan açıyor!

Gün geçmiyor ki Facebook ile ilgili yeni bir sansasyon ortaya çıkmasın. Bugün de Facebook iPhone kameralarını izinsiz açıyor haberleri çıkmaya başladı!
Facebook iPhone kameralarını haberiniz olmadan açıyor!

Sosyal medya hayatımızın her anında yanında olan bir oldu haline gelmeye başladı. Birçok kişi için Instagram, Facebook ve vazgeçilmez bir noktadayken bizce Twitter sosyal ağların kralıdır diye düşünüyoruz. Hangi sosyal ağı kullanıyorsunuz bilmiyoruz ama sosyal ağlar hayatımızı kontrol etmeye başladılar ve bu da güvenlik tarafında ciddi anlamda sorgulama yapmamıza sebep oluyor. Bugün ortaya çıkan bir video ise ciddi anlamda korkmamızı sağladı. Zira Facebook iPhone kameralarını siz istemeseniz de açabiliyor. Nasıl mı? İşte böyle;

Gördüğünüz üzere siz Facebook‘da dolaşırken arka tarafta Facebook uygulamalarından biri ile kameranın otomatik olarak açıldığını görüyoruz. Bu çok büyük bir sorun. İlk raporlara göre bu sorun iOS 12’de yaşanmıyordu ve iOS 13.2.2 ile birlikte bu sorun oluşmaya başladı. Daha sonra iOS 12.4.1 yüklü bir iPhone 7 Plus kullanıcısı da aynı sorunu bildirdi. Bu durum neyden kaynaklı bilemiyoruz ama hem Apple hem de Facebook bu konuda bir önlem almalı.

Kimsenin, kimsenin hayatını kontrol etme hakkı yok…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.