Ana sayfa » Mobil » Ülkemizde satılacak Honor V30 kamera performansı ortaya çıktı

Ülkemizde satılacak Honor V30 kamera performansı ortaya çıktı

Ülkemizde satılacak Honor V30 kamera performansı ortaya çıktı

Çin’de Huawei Nova 6, Türkiye ve Avrupa’da ise V30 ismiyle anılacak olan Honor V30 kamera performansı ile bize ne sunuyor?

Huawei‘nin alt markası olan Honor  ülkemizde nihayet mahalle bakkallarında satılan bir marka olmaktan çıktı. Vodafone‘da satılmaya başlayan marka ülkemiz pazarına daha fazla  kişiye ulaşmak için yoğun çaba sarf ediyor. Huawei Amerika gerginliği sonrasında Çin pazarında büyük satış rakamlarına ulaşan Honor markasının yeni telefonu Honor V30 kamera performansı ile ciddi bir fark yaratacak gibi görünüyor. DxOMark ne verir ya da ne vermez bilinmez ama bugün paylaşılan görseller ciddi anlamda beğenimizi kazandı.

Honor V30 ya da diğer adı ile Huawei Nova 6 kamera tarafında Sony’nin yeni tanıttığı IMX686 sensörü kullanacak. Bu sensör 60 megapiksel değerinde fotoğraflar çekilebilmesine olanak sağlayacak. Görsellere baktığımızda birçok farklı sahnede çekimler yapıldığını görüyoruz. Hatta Google‘ın başlattığı astro uzay fotoğrafçılığına da yeni kamerada destek veriliyor.

Yeni telefonun kamera özelliklerinin bize ne sunacağını bu ay içinde yapılacak lansmanda ortaya çıkması bekleniyor. Özellikle Samsung’un 64 megapiksel kamera sensörü GW1 karşısında Sony IMX686 ne sunacak oldukça merak ediliyor.

Bildiğiniz üzere önde de aynen Galaxy S10 Plus gibi bir çentik ve çift kamera bulunacak. Bu kameraların da 32 megapiksel ve 12 megapiksel çözünürlükte olacağı belirtiliyor. Ekran tarafında Samsung‘a özenen Honor, kamera sensörü tarafında ise Sony’i tercih ediyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.