Ana sayfa » Akıllı Telefon » TikTok Durmuyor! Yeni Akıllı Telefonu Jianguo Pro 3’ü Resmen Duyurdu

TikTok Durmuyor! Yeni Akıllı Telefonu Jianguo Pro 3’ü Resmen Duyurdu

TikTok Durmuyor! Yeni Akıllı Telefonu Jianguo Pro 3’ü Resmen Duyurdu

TikTok akılı telefon sektörüne hızlı bir şeklide giriş yaparak, Jianguo Pro 3 resmen duyurmuş durumda. Akıllı telefonun özellikleri ve fiyatına bakıyoruz.

Dünya çapında büyük kitlelere ulaşan video paylaşım sitesi TikTok, akılı telefon sektörüne hızlı bir şekilde giriş yaparak yine dünya gündemine girmeyi başarmış durumda. Smartisan  markası altında pazarlanacak olan cihazın adı “Jianguo Pro 3” olarak açıklandı.

Ülkemizde yaklaşık olarak 28.4 milyon TikTok kullanıcısı var. Bu sayıyı göz önünde bulundurursak yeni telefonun Türk TikTok fanları arasında büyük ses getireceğini düşünüyoruz.

Londra merkezli olan Daily Mail gazetesinin haberine göre TikTok’u bünyesinde barındıran ByteDance, telefonu ilk olarak Çin’de tanıttı. Telefonun ülkemizde veya dünya pazarına satışı konusunda  herhangi bir bilgi sunulmuş durumda değil. TikTok uygulamasıyla global piyasada söz sahibi olmayı başaran Bytedance, telefon sektörüne girip dengeleri değiştirip değiştiremeyeceğini zamanla göreceğiz

Jianguo Pro 3 Teknik Özellikler ve Fiyatı 

İki farklı model ile gelecek olan Jianguo Pro 3, fiyat ve donanım özellikleri de farklı olması bekleniyor.

  • Ekran: 6.39 inç Full HD+ AMOLED
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855+
  • RAM: 8 GB / 12GB
  • Arka kamera: 48 Megapiksel ana kamera, 13 Megapiksel geniş açılı kamera, 8 Megapiksel Telefoto kamera ve 5 Megapiksel makro lens
  • Ön kamera: 20 Megapiksel
  • Batarya: 4000 mAh
  • İşletim sistemi: Smartisan OS 7
  • Depolama: 128 GB ve 256 GB

Telefonun fiyatına gelecek olursak, 412 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı öğrenildi. TikTok’u bünyesinde barındıran ByteDance‘nin telefon sektörüne girmesinin ne kadar doğru olduğu tartışılır ama böyle bir sektörden başarılı olarak çıkması zor gibi görünüyor. Hatırlarsanız daha önce Facebook da telefon yapmış ama başarılı olamamıştı. Bakalım TikTok yeni telefonu ile başarılı olabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.