Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Galaxy A71 5G fiyat tarafında yüzleri güldürecek

Samsung Galaxy A71 5G fiyat tarafında yüzleri güldürecek

Samsung Galaxy A71 5G fiyat tarafında yüzleri güldürecek

Samsung Galaxy A71 5G görünüşe bakılırsa şirketin epey bel bağlayacağı telefonlardan biri olacak. Samsung’a yakın kaynaklar telefon hakkında önemli bilgiler aktarıyor.

SamMobile sitesinin özel olarak geçtiği habere göre Galaxy A71 5G (SM-A7160) şirketin hatta mobil ekosistemdeki en ucuz 5G telefonlardan biri olacak. Yine sitenin aktardıklarına göre telefon, Samsung’un gerilerde olduğu Çin pazarını hedef alacak.

Samsung, Çin pazarında rekabetin çok gerisinde kaldı; fakat Çin’deki 5G telefonların satışı söz konusu olduğunda Huawei’in bile önüne yer alıyor. 2019’un üçüncü çeyreği itibariyle Çin’de 485 bin 5G destekli telefon satıldı. Vivo bu pazarda en önde yer alırken, Samsung 5G pazarının %28’ni elinde bulunduruyor.

Samsung Galaxy A71 uygun fiyatlı olacak

Galaxy A90 5G şu sıralar Çin’de 560 $ seviyesinde satılmakta. Galaxy A71 5G ile birlikte fiyat seviyesi 450 $ seviyelerine kadar gerileyebilir. Galaxy A71 5G modelinde fiyatı rekabetçi seviyeye çekecek unsurlardan biri de yonga seti olacağa benziyor.

Halihazırda Samsung’un 5G destekli telefonlarında Snapdragon 855 ya da Exynos 9825 işlemciler yer alırken, Galaxy A71 5G modeline ise Exynos 980 güç verecek.

8 nanometre (nm) FinFET üretim teknolojisine sahip olan işlemcide  iki adet yüksek performanslı ARM Cortex-A77 çekirdek (2.2 GHz) ve altı verimli Cortex-A55 çekirdek (1.8 GHz)  yer alıyor. Söz konusu işlemcinin öne çıkan özelliklerinden biri ise yerleşik 5G modeme sahip olması.

Samsung’u 5G pazarında daha iddialı bir konuma getirecek olan A71 5G modeli hakkında bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz. Kısa süre içerisinde telefonun nasıl bir tasarıma sahip olduğunu gösteren sızıntılar başlayacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.