Ana sayfa » Mobil » Pocophone 2 ortaya çıktı! İyi de biz bu telefonu daha önceden gördük

Pocophone 2 ortaya çıktı! İyi de biz bu telefonu daha önceden gördük

Pocophone 2 ortaya çıktı! İyi de biz bu telefonu daha önceden gördük

Akıllı telefon pazarında deprem etkisi yaratan ilk nesil Pocophone F1 sonrasında belirsizlik devam ederken bugün Pocophone 2 Spigen kılıfı ile ortaya çıktı.

Xiaomi‘nin Pocophone adı altında geliştirdiği model fiyatı ile oldukça fazla konuşuldu. Bizce hem fiyatı hemde malzeme kalitesiyle konuşulması gereken Poco serisinin bizce en önemli özelliği kendi arayüzünün olmasıydı. 2018 Ağustos ayında tanıtılan ve MIUI üzerine kurulu kendine özgü arayüzü ile beğenimizi kazanan telefon kısa süre içinde ülkemizde de oldukça fahiş sayılabilecek bir fiyata satışa sunuldu. Daha sonra Xiaomi Pocophone serisinden vazgeçtiğini duyurdu ama bir sonra bundan da vazgeçildi. Daha önce de Mi Note serisinden vazgeçildiği açıklanmış ama gördüğünüz üzere daha da gelişerek model devam etmişti. Bugün ise Pocophone 2 Spigen kılıfları ile göründü.

Görüldüğü üzere bu telefon Xiaomi Mi 9T ile Redmi K20 Pro‘nun bir karışımı gibi görünüyor. Pop-up açılır kamerası ve arka kamera yapısı ile Xiaomi’nin telefonlarına oldukça benzeyen yeni nesil Pocophone bize ne sunacak bilemiyoruz ama telefonun Snapdragon 855+ yonga seti ile geleceği kesinleşmiş bir detay.

Fiyat tarafında ise tam bir muamma var. Görünen o ki; Xiaomi yeni nesil Pocophone (128GB Hafıza 6GB RAM) fiyatını 400 dolar altında konuşlandıracak. Bu da her zaman olduğu gibi telefonun kara borsaya düşeceği anlamına geliyor. Bakalım yeni telefon da ülkemizde aynen ilk nesil Pocophone gibi satışa sunulacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.