Ana sayfa » Mobil » iOS 14 nasıl görünecek? Böyle bir değişim olamaz! [Video]

iOS 14 nasıl görünecek? Böyle bir değişim olamaz! [Video]

iOS 14 nasıl görünecek? Böyle bir değişim olamaz! [Video]

Birçok kişinin merakla beklediği iOS 14 arayüzü nasıl olacak? Bugün ilk video sızdırıldı. Yenilikleri görünce yok artık diyeceksiniz…

Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS birçok anlamda Android işletim sistemine benzemeye başladı. En son aldığı karanlık mod güncellemesi ile iyiden iyiye Android işletim sistemine benzeyen iOS’un önümüzdeki yıl yapılacak güncelleme ile daha da Android işletim sistemine benzeyeceğini görüyoruz. Zira bugün iOS 14 işletim sisteminin ilk sızdırması yapıldı. Bir video olarak sunulan yeni güncelleme bize ne sunuyor öncelikle gelin birlikte izleyelim.

Videoya baktığınızda iOS işletim sisteminin gelecek yıl ciddi anlamda değişeceğini görüyoruz. Takdir edersiniz ki bu Apple tarafından yapılan bir video değil ama bu videolar ve bu sızdırmalar üreticiler tarafından yaptırılıp kullanıcıların neler beklediğini ve neler istediğini anlamaya yarayan içerikler.

En önemli değişimin multitasking yani aynı pencerede iki ayrı programın çalışması olduğunu görüyoruz. Bugün bu iPad serisi ürünlerde mümkün ve kısa süre içinde de bu güncelleme oldukça ilginç bir arayüz ile iPhone’lara da sağlanacak. Bununla birlikte Apple’ın edge panel ile yola devam edeceğini görüyoruz. Buda iOS kullanıcıları tarafından özellikle istenen bir yenilikti. En önemli yenilik ise ne derseniz deyin Apple Watch tasarımına benzeyen Always on Display özelliği.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.