Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Çin pazarında arayı açtıkça açıyor

Huawei Çin pazarında arayı açtıkça açıyor

Huawei Çin pazarında arayı açtıkça açıyor

Huawei Çin pazarında adeta yükselme dönemini yaşıyor. Amerika’nın mayıs ayından bu yana sürdürdüğü yaptırımlar Huawei’in ülkesindeki akıllı telefon satışlarına olumlu yansımış görünüyor.

International Data Corporation (IDC) tarafından yayınlanan yeni bir raporda dünyanın bir numaralı pazarı  olan Çin’de akıllı telefon satışlarını gözler önüne seriyor. Huawei yaptırım kararları öncesi ülkesinde zaten liderliği ele geçirmişti, ancak Amerika’nın yaptırımları sonrası şirket Çin’de adeta halk kahramanı ilgisi görüyor.

Huawei Çin pazarında arayı açıyor

2019 üçüncü çeyrek döneminde 98.9 milyon telefonun satıldığı ülkede Huawei pazarın %42’sini elinde bulunduruyor. Üç aylık dönemde 41.5 milyon telefon satan Huawei, geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında %64’lük bir büyüme kaydetti.

Listenin ikinci sırasında Vivo yer alıyor. üç ayık dönemde 18.1 milyon telefon satan Vivo’nu 16.4 milyon satışla OPPO izliyor. Xiaomi’nin 9.7 milyon satışla dördüncü sırada yer aldığı rekabette Apple 8.1 milyon adetle ilk beş içerisinde yer almayı başardı. Rapora bakıldığında sadece Huawei ve Apple’ın geçen yıla kıyasla satışları artırabildiklerini görüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.