Ana sayfa » Mobil » Galaxy S11 ve OnePlus 8 Pro aynı ekrana sahip olacak

Galaxy S11 ve OnePlus 8 Pro aynı ekrana sahip olacak

Galaxy S11 ve OnePlus 8 Pro aynı ekrana sahip olacak

Merakla beklenen Galaxy S11 ile ilgili bugün oldukça ilginç bir bilgi sızdırıldı. Gelen raporlara göre OnePlus 8 Pro ekranı S11 ile aynı olacak…

Samsung birçok üreticiye donanım sağlayan bir şirket. OPPO ve OnePlus Samsung yapımı AMOLED ekranlar kullanıyor. Bu birliktelik anladığımız kadarıyla 2020 yılı içinde artarak devam edecek. Bildiğiniz üzere 2017 yılında tanıtılan ilk nesil Razer Phone ile 120Hz tarama hızı ile tanıştık. Daha sonra bu tarama hızının pile yaptığı kötü etki neticesinde 120Hz‘den 90Hz‘e geçiş başladı. Özelikle Çinli üreticiler (Huawei hariç) bu noktada en agresif üreticiler oldular ve Samsung, Huawei, Apple bu donanım özelliğini sunamazken bu özelliği kullanıcıları ile buluşturdular. Bugün gelen bilgiye göre Galaxy S11 ve OnePlus 8 Pro aynı ekran özelliği ile karşımıza çıkacak.

Her iki ekranın da 120Hz tarama hızına sahip olacağı bugün resmileşti. Az önce yukarıda size bu tarama hızının pile olan negatif etkisinden bahsettik ama her iki üretici de demek ki bu konuda bir çözüm ortaya koyabildi.

Görünen o ki 2020 yılında birçok üretici 120Hz‘e geçiş yapacak. Zira Apple‘a yakın kaynaklar 2020 Eylül ayında tanıtılacak iPhone 12 Pro Max serisinde de 120Hz ekran kullanılacağını söylüyor. Apple ProMotion OLED adını verdiği yeni teknoloji ile çağı yakalamaya çalışacak. 5G konusunda çok geri kalan üretici ekran tarafında da daha fazla geride kalmak istemiyor.

Samsung‘un yeni ekranının 60Hz, 90Hz ve 120Hz tarama hızlarını kendisinin otomatik olarak geçiş yapmaya izin verecek yeterlilikte olacağı da yine dış kaynaklardan sızan bilgiler arasında yer alıyor. Ekranların donanım özelliklerinin artmasının fiyatlara nasıl yansıyacağı ise herkes tarafından merak ediliyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.