Ana sayfa » Mobil » Apple DXOMark kurallarını değiştirdi! Yersen!

Apple DXOMark kurallarını değiştirdi! Yersen!

Apple DXOMark kurallarını değiştirdi! Yersen!

Merakla beklenen iPhone 11 Pro Max DxOMark puanı açıklandı ve Apple DxOMark puanlarına dolaylı yoldan itiraz etti. İşte detaylar…

DxOMark ile ilgili çok şey yazdık çok şey söyledik. Hayatımızda görmediğimiz eyyamı DxOMark sitesinde gördük ve bunları çekinmeden dile getirdik. Hatta bunu söyleyen belki de tek basın yayın organı biziz. Zira telefonlara Huawei’nin telefonlarından fazla puan vermemek üzerine kurulu bir ekosistem olduğunu görüyoruz. 108 megapiksel kamera sensörüne sahip Xiaomi Mi Note 10‘nun Mate 30 Pro ile aynı puanı alması ise buna en güzel örnek olarak verilebilir. Ya da listede hiç OPPO telefonu olmaması bu eyyamı net bir şekilde ortaya koyabilir. Geçtiğimiz günlerde DxOMark iPhone 11 Pro Max puanını açıkladı ve bu iPhone kullanıcıları için tam bir hayal kırıklığı oldu. Apple DxOMark puan hesaplama yöntemine “kullanıcıları” vasıtası ile itiraz etti ve bir anda DxOMark “yaaa evet yaaaa, biz yanlış yapıyoruz hemen düzeltiyoruz kriterlerimizi” açıklaması yaptı.

iPhone 11 Pro Max DxOMark testinden toplamda 117 puan alarak üçüncülük koltuğuna oturdu.

  • iPhone 11 Pro Max fotoğraf için 124 puan
  • Video için 102 puan aldı

Yapılan testte ön kamere video çekimi Full HD 30 kare/sn modunda kullanılmış görünüyor ve buna da “iPhone hayranları” hep bir ağızdan itiraz ediyor. Oysaki geçtiğimiz yıl pazara sunulan iPhone XS Max‘in de 60fps çekim özelliği vardı ama kimse itiraz etmemişti. DxOMark 1 Kasım 2019 tarihi itibariyle yeni bir kriter testi yapacağını da duyurdu.

Neyse lafı çok fazla uzatmak istemiyoruz. Zira biz DxOMark sitesini neresinden tutsak elimizde kalıyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.