Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Galaxy S11 serisinde piller epey büyüyecek

Samsung Galaxy S11 serisinde piller epey büyüyecek

Samsung Galaxy S11 serisinde piller epey büyüyecek

Samsung Galaxy S11, şubat ayında gerçekleşecek kapsamlı bir etkinlikte resmen tanıtılacak. Samsung’un telefonlara olan ilgiyi daha da artırmak adına Mobil Dünya Kongresi’nde bağımsız bir etkinlik düzenleyeceği gelen bilgiler arasında.

Galaxy S11’in tanıtımına dört ay gibi bir süre var ve doğal olarak telefon cephesinden sızıntılar gelmeye başladı. Son olarak Güney Koreli SafetyKorea sitesi telefonda kullanılacak pili gün yüzüne çıkardı.

EB-BG980ABY model numarasına sahip pil 3.730 mAh büyüklüğünde görünüyor. Resmi olarak açıklanacak rakamın ise 3.800 ya da 3.900 mAh olması bekleniyor. Galaxy S10’da yer alan 3.400 mAh büyüklüğündeki pil ile kıyaslandığında Galaxy S11’deki pilin hatırı sayılır bir oranda büyüyeceği görülüyor. Pilin büyüklüğü telefonun kalınlığına nasıl yansır bunu da merak etmiyor değiliz.

Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir başka kaynak ise GalaxyS11 Plus’taki pilin 5.000 mAh, Galaxy S11e’deki pilin ise 4.000 mAh büyüklüğünde olacağı iddiasında bulundu.

Samsung Galaxy S11 kamera tarafında çok iddialı

Son gelişmelerle birlikte Samsung’un Galaxy S11 serisinde 108 megapiksel çözünürlüklü bir kamera kullanacağı kesinlik kazandı diyebiliriz. Xiaomi Mi CC9 Pro modelinde kullanılan kameradan farklı olarak ikinci nesil sensörde matris, mercek ya da diğer bazı kamera donanımlarında gelişmeler yer alacak.

Samsung ayrıca bir sonraki tepe modellerde optik yakınlaştırma gerçekleştirmek için periskop yapılı bir kamera da kullanmaya hazırlanıyor.

Pazara göre Snapdragon 865 ve Exynos 9830 işlemcilerinden güç alacak telefonda 20:9 en boy oranına sahip bir ekran göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.