Mobil Kasım 6, 2019 14:00

Google şaşırtmaya devam ediyor! Ve ilk nesil Google Pixel

Android işletim sisteminin yapımcısı Google hız kesmeden güncellemelere devam ediyor. İlk nesil Google Pixel ile ilgili kritik bir açıklama geldi.
Google şaşırtmaya devam ediyor! Ve ilk nesil Google Pixel

Google Nexus serisinden sonra sessizliğini Pixel telefonları ile bozdu. İlk nesil Pixel ve Pixel XL büyük bir başarıya imza attı ve tek kamera ile iki kameranın yapabildiklerini yapmayı başardı. Bugün ise OPPO gibi üreticiler ön kamerada bu algoritmayı geliştirerek kullanmaya devam ediyor. 2016 yılında Android 7.1 Nougat ile tanıtılan telefonlar için Google oldukça önemli bir söz verdi. Google Pixel alanlara iki büyük Android güncellemesi ve üç yıl boyunca da güvenlik güncelleme sözü verdi.

Daha sonra telefonlara önce Android 8.1 Oreo ve daha sonra da Android 9.0 Pie güncellemesi verildi. Kısa süre önceyse Google söz vermediği halde telefonlara Android 10 güncellemesini yapıştırdı. Bununla da kalmayıp güvenlik güncellemelerine devam edeceğini duyurdu. Kasım ayında güncelleme gelmemesi ise kullanıcıları heyecanlandırdı ve Google bugün bir açıklama yaparak Aralık ayı güncellemesinin iki aylık olacağını ve yenilikler barındıracağını belirtti.

Google‘ı gerçekten tebrik ediyoruz. Güncelleme ile kafayı bozmuş biriyseniz Google telefonlarından başka bir seçeneğiniz yok diye düşünüyoruz. Android One Projesi ise açıkçası biraz geride kalmış görünüyor. Hatta bu ekosistem çökmek üzere dersek yanlış bir ifade kullanmamış oluruz. Zira aylar geçmesine rağmen Android One Android 10 güncellemesi ile ilgili bilgi elimizde bulunmuyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.