Mobil Kasım 5, 2019 16:00

OPPO’cular buraya! ColorOS 7 güncelleme tarihi yayınlandı!

Geçtiğimiz yıl Kasım ayınd başlayan ColorOS 6 güncellemesi sonrasında ColorOS 7 güncelleme takvimi de nihayet belli oldu. İşte detaylar...
OPPO’cular buraya! ColorOS 7 güncelleme tarihi yayınlandı!

OPPO kendi geliştirdiği ColorOS arayüzü ile Android ekosisteminde oldukça farklı bir yere sahip. Birçok kişi için ColorOS işletim sistemi Android’in iOS‘u olarak görülüyor ve OPPO da bu arayüzünü geliştirmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında duyurulan ColorOS 6 sonrasında birçok modelin hızlı bir şekilde bu güncellemeye geçtiğini gördük ve dün itibariyle Hindistan‘da başlayan ve ülkemizde de yaptığımız haberle nasıl indireceğinizi paylaştığımız ColorOS 6 güncellemesi RX17 Pro ve RX17 Neo için kullanıma sunuldu. Şimdiyse sırada ColorOS 7 var.

Gelen bilgilere ve ortaya çıkan bu görsele göre yeni arayüz 20 Kasım tarihinde OPPO tarafından kullanıcılara sunulacak. Yeni arayüzün takdir edersiniz ki Android 10 güncellemesini de beraberinde sunması bekleniyor. Güncellemenin ne sunacağı henüz belli değil ve OPPO bu konuda daha bir açıklamada yapmadı ama karanlık mod ve oyun tarafında yeni optimizasyonlar bekleniyor. Yeni güncellemenin karanlık mod ile birlikte pil tarafında çok daha agresif bir işe imza atması bekleniyor.

Bununla birlikte OPPO‘nun sadece Realme telefonlar için de ColorOS 7 (Realme Edition) isminde bir arayüz tanıtması bekleniyor. Böylece yavaş yavaş Realme‘nin de ColorOS arayüzünden ayrılacağını anlıyoruz.

7. Nesil ColorOS güncellemesini hangi telefonlar alacak?

Henüz bu konuda net bir bilgi bulunmuyor ama OPPO Başkan Yardımcısı Brian Shen güncellemeyi alacak ilk telefonun OPPO Reno 10X Zoom olacağını duyurmuştu. Bakalım OPPO‘nun güncelleme takvimi ne olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.