Uncategorized Ekim 30, 2019 9:00

iPhone 12 ekran tarafında nihayet Android telefonlarla yarışacak

Ekran savaşlarının yaşandığı bir dönemde gelecek yıl pazara sunulacak iPhone 12 ekran tarafında oldukça önemli bir sıçrama yapacak.
iPhone 12 ekran tarafında nihayet Android telefonlarla yarışacak

Android ekosisteminde ilk nesil Razer Phone ile 120Hz tarama hızı hayatımıza girdi. Geçtiğimiz günlerde Sharp’ın geliştirdiği 240Hz tarama hızına sahip Sharp Aquos  Zero 2 ise bu noktada zirveye oturdu. 120 Hz tarama hızının pile olan olumsu etkisi sonrasında üreticilerin 90 Hz tarama hızı ile yola devam ettiğini görüyoruz. Google, OPPO, OnePlus ve oyuncu telefonu yapan Çinli diğer üreticiler tarama hızı savaşını kızıştırırken; Apple halen 60Hz tarama hızına sahip ekranlar ile yola devam ediyor. Bu durum ise önümüzdeki yıl satışa sunulacak iPhone 12 ekran performansı ile değişecek. Zira ortaya çıkan bilgiler bunu gösteriyor.

Digitimes‘ın yayınladığı raporda Apple, 120Hz OLED ekranlara geçiş yaparak bu noktada kullanıcılarına bambaşka bir kullanıcı deneyimi sunacak. Bildiğiniz üzere Apple uzun üsredir iPad Pro‘larda 120Hz tarama hızını oldukça farklı bir şekilde kullanıyor. Apple Pen için şirket 120Hz tarama hızına sahip LCD ekranları hayatımıza 2017 yılında sokmuştu.

iPhone 12

iPhone 12

iPad Pro‘larda sadece kalemin dokunduğu yerler 120Hz tarama hızına sahip olurken bu da ilginç bir performans ortaya konmasına sebep oluyordu. Kısacası durum şu;

Önümüzdeki yıl Apple Pen iPhone 12 ile kullanılmaya başlayabilir ve Samsung Galaxy Note için en büyük rakipte iPhone 12 Pro Max olabilir…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.