Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » LG’den yeni saçmalık! Şelale ekranlı televizyon

LG’den yeni saçmalık! Şelale ekranlı televizyon

LG’den yeni saçmalık! Şelale ekranlı televizyon

CES2020 fuarı kapsamında Güney Koreli üretici LG Şelale ekranlı televizyon tanıtımı yapmaya hazırlanıyor. Peki yeni telefon bize ne sunuyor?

Akıllı telefon pazarında endüstriyel tasarım %100 ekran kasa oranına doğru giderken üreticiler de bu noktada edge ekranların daha keskin tasarımlarına geçiş yapmaya başladılar. Türkçe’ye şelale ekran ismi ile çevirdiğimiz telefonlar bize istediğimiz tasarımı sunmaya başlamışken LG CES2020 etkinliği kapsamında Şelale ekranlı televizyon ile kaşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu konuda patentler ortaya çıktı ve nihai ürünlerin de CES2020 sonrasında hızlı bir şekilde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Şelale ekranlı televizyon

Açıkçası bu tasarımın son kullanıcıya ne sunacağını bilemiyoruz ama tam karşıdan izlenen bir ekranın yanlara doğru akması ekranın tam olarak algılanamamasına sebep olacaktır diye düşünüyoruz. Yani sanki ekrandaki görüntü yanlardan kroplanmış gibi görünecektir. Bu durum telefonlarda absorbe edilse bile sabit duran bir televizyonda bu durumun nasıl bir deneyim sunacağını bilemiyoruz.

Bu tasarım yerine LG’nin çerçevesiz tasarıma geçiş yapması gerektiğine şiddetle inanıyoruz. Evet, bu bir inovasyon ve LG‘yi de bundan dolayı tebrik ediyoruz ama zaten LG Signature OLED Rollable TV ile bu inovasyonun en üst seviyesine ulaşmıştı. Samsung CES2020 fuarında tamamen çerçevesiz televizyonları pazara sunmaya hazırlanırken sektörün şelale ekranlı televizyonlara ihtiyacı olup olmayacağını ise 2020 yılı içinde göreceğiz diye düşünüyoruz.

Peki siz şelale ekranlı televizyonlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.