Akıllı Telefon Ekim 26, 2019 16:00

Netflix değişken oynatma hızını Android’e getirdi! Bu özelliği seveceksiniz

Netflix değişken oynatma hızını Android’e getirdi! Bu özelliği seveceksiniz

Dünyanın internet üzerinden içerik sağlayan önemli oluşumlarından Netflix kullanıcıların uzun süredir talep ettiği yeni bir gelişmeyi test etmeye başladı. Netflix değişken oynatma hızı özelliğini bazı aboneler için kullanıma açtı.

Netflix nihayet Android uygulamasına değişken oynatma hızı özelliği getiriyor. Bu yeni gelişme daha kısa sürede daha fazla içerik tüketmek isteyen kullanıcılar için çok aranan bir özellikti. Aynı zamanda daha önce izlenilen bölümler daha hızlı geçilebilecek.

ynatma hızını ayarlama özelliği YouTube gibi diğer podcast ve video oynatıcılarda da mevcutken son güncelleme ile birlikte Netflix de bu listeye katıldı.

Netflix değişken oynatma hızı özelliğini kullanıma sundu

Oynatma hızını ayarlama özelliği şu anda yalnızca Netflix’in 7.31.0 sürümüne sahip olan Android uygulamasında kullanılmakta. Sevindirici olan gelişme ise Netflix bu özelliği çok yakında herkesin kullanımına sunacak.

Oynatma hızını ayarlama özelliğinin telefonunuzda etkinleştirildiğini gördüğünüz takdirde “Ses ve Altyazılar” ın yanında “Hız (1X)” adlı bir seçenek göreceksiniz. Tıklandığında, 0.5x, 0.75x, 1x, 1.25x ve 1.5x seçeneklerinin yer aldığı bir menü açılacak. Buradan tercihinize göre içerik için bir oynatma hızı seçebileceksiniz.

YouTube’daki gibi 2x oynatma seçeneği yer almıyor, fakat Netflix’in bunu ileride bir güncellemeye dahil edeceğini düşünüyoruz. Netflix’in ayrıca bu özelliği kısa süre içerisinde Android TV, iOS, web veya diğer platformlara da taşıması beklentiler arasında.

Oynatma hızını ayarlanabildiği bu yeni gelişme hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.