Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 20, 2019 9:00

Harley Davidson LiveWire elektrikli motoru için yeniden start verdi!

Harley Davidson LiveWire elektrikli motoru için yeniden start verdi!

Geçtiğimiz günlerde şarj sorunu sebebi ile üretimi durdurulan Harley Davidson LiveWire elektrikli motosikletin üretimine devam kararı alındı!

Elektrikli arabalar hayatımıza girmeye başladılar. Ülkemizde elektrikli araç kullanımı halen büyük bir sorun olsa da önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük bir değişim yaşanacağını düşünüyoruz. Zira fosil yakıtların hem çevreye hem de cebimize büyük bir zararı var. Elektrikli araçlar ise sıfır emisyon, performans ve güvenlik ile başka bir noktaya vardılar. Özellikle dünyanın en güvenilir üç aracından birisi olarak gösterilen Tesla‘nın arabaları her türlü güvenlik önlemini bizlere sunuyor. Elektrikli motorlar ya da ülkemizdeki adı ile elektrikli bisikletler ise ülkemizde genellikle paket servisçiler tarafından kullanılıyor ama Harley Davidson LiveWire elektrikli motoru ile bunu değiştirmeye geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Harley Davidson bir açıklama yapmış ve LiveWire projesini durdurduğunu açıklamıştı. Pil dolum tarafında yaşanan bir sorun sonrasında Harley Davidson hemen üretimi durdurma kararı almıştı ama bu sorun sadece tek bir motosiklette yaşandığı için bugün üretimin devam edeceği resmen açıklandı.

Bu süreçte Harley Davidson elektrikli motor kullanan kişilerin şarjlarını evde değil yetkili Harley Davidson bayilerinde yapmaları gerektiğini de açıklamıştı ama artık böyle bir durum ortadan kalktı. Türkiye pazarında satışa sunulur mu bilemiyoruz ama eski bir Yamaha R1 kullanıcısı olarak şunu diyebiliriz. Elektrikli bir Harley Davidson motorculuğun tüm kimyasını bozar diye düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.