Mobil Ekim 17, 2019 19:00

OnePlus 7 Pro Pil Testi – 90Hz iyi güzel ama…

OnePlus 7 Pro Pil Testi – 90Hz iyi güzel ama…

OnePlus son dönemde büyük bir atağa geçti ve farklı pazarlarda da söz sahibi olmaya başladı. Ülkemiz pazarına da göz kırpan Çinli üreticinin en son telefonu OnePlus 7 Pro Pil performans testi ile sizlerleyiz. OnePlus 7’nin devam telefonu OnePlus 7T tanıtıldı ama OnePlus 7T Pro halen gelmedi ve o yüzden de en son telefonu demekte bir sorun görmüyoruz. Öncelikle telefonun donanımı oldukça dol ve bizde yaptığımız testte bu özellikleri kısmadan testimizi gerçekleştirdik.

Bildiğiniz üzere OnePlus 7 Pro QHD+ yani 3120x1440p 2K+ çözünürlükte bir ekrana sahip. Bununla birlikte telefonda 90Hz tarama hızı da bulunuyor. Biz bu özellikleri Full HD+ ve 60Hz desteğine çekmeden bu testi yaptık. Buradaki amaç telefonun pilini daha fazla çıkartmak değil; tüm özellikleri kullandığımızda pilin ne kadar süre bize dayandığı.

OPPO ve Vivo sonrası OnePlus Türkiye pazarına girmeye hazırlanırken bu gibi testlerin markanın bilinirliğine katkısı ise tartışılmaz. Telefon, değerli Genel Yayın Yönetmenimiz Mustafa Kılıç’a ait ve uzun bir süredir de telefonu bizde. Önümüzdeki günlerde telefonu kendisine göndermeyi umuyoruz ama söz de vermiyoruz 🙂

4000 mAh pil gücüne sahip OnePlus 7 Pro 6,67 inç devasa ekranı ile nasıl bir performans ortaya koyacak? Özellikle gece bekleme ve şarj dolma süresi  tarafında yaptığımız testler de sizler için oldukça iyi bir veri olacak diye düşünüyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan testimize geçelim…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.