Ana sayfa » Mobil » Qualcomm 5G modemlerini hayatımızın tam ortasına sokacak!

Qualcomm 5G modemlerini hayatımızın tam ortasına sokacak!

Qualcomm 5G modemlerini hayatımızın tam ortasına sokacak!

Barselona’da devam etmekte olan Qualcomm 5G Zirvesi yeni ürünlerin tanıtılmasını da sağlıyor. İşte Snapdragon X55 destekli Qualcomm 5G modemler…

5G Ağları dünya üzerinde kullanılmaya başlandı. Türkiye pazarına 5G alt yapısı ne zaman gelir bu konuda hiçbir üretici tarih veremiyor. Hatta bırakın tarih vermeyi bu konuda öngörüde bile bulunmuyor. Spor, siyaset kampanyalar ve finansal durumlar ile ilgili sık sık açıklamalarda bulunan GSM Operatörleri yöneticileri 5G tarafında ağız birliği ile sessiz kalıyorlar. Onların 5G’si varsa bizim de 4,5G’miz var diyen bir grup teknoloji medyasına ise şu sıralar devam etmekte olan 5G Zirvesini takip etmelerini öneriyoruz. Zira Qualcomm 5G ev içi modemlerini bu zirvede ilk defa sergiledi ve mobil verileri evde de yaşamamıza olanak sağlamaya hazırlanıyor.

Qualcomm‘un yaptığı açıklamaya göre 2020 yılı içinde dünya üzerinde 2 milyar kişi 5G ağlarını kullanmaya başlayacak. Dünya üzerindeki iPhone 11 sahipleri ile bizler ise bu teknolojiye uzaktan bakmaya devam edeceğiz. Kalan 4 milyar çoğunluğun içinde olmaya devam edeceğiz. Qualcomm’un tanıttığı yeni nesil Snapdragon X55 modem ise evlerde kullanılmaya başlanacak zira ürünlerin içinde radyo frekansı olduğu da görülüyor.

Bu da bu ürünlerin içine SIM Kart konulabileceği anlamına geliyor. Ürünlerin detaylarına baktığımızda bu modemler sayesinde ev içinde yapay zekalı ve IoT teknolojisine sahip ürünlerin sizinle ve birbirleri ile iletişime çok hızlı bir şekilde geçebileceklerini görüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.