Ana sayfa » Mobil » Huawei CEO’su Amerika’ya verdi ayarı! “Size ihtiyacımız yok!”

Huawei CEO’su Amerika’ya verdi ayarı! “Size ihtiyacımız yok!”

Huawei CEO’su Amerika’ya verdi ayarı! “Size ihtiyacımız yok!”

Huawei Amerika arasında yaşananlar gündemden düşmezken bugün Huawei CEO’su Ren Zhengfei oldukça önemli açıklamalarda bulundu!

Akıllı telefon pazarının en önemli hadisesi ne Apple’ın telefonları kullanıcılardan gizli bir şekilde yavaşlatması; ne de Galaxy Note 7 patlamasıdır. Mobil pazarın en büyük olayı kesinlikle ama kesinlikle Huawei Amerika arasında yaşanan saçma sapan bir süreçtir. Amerikan Başkanı Trump ülkemizi tehdit ettiği gibi Huawei de tehdit etmiş ve şirkete karşı yaptırımlara başlamıştı. Bugün ise Huawei CEO’su Ren Zhengfei oldukça önemli açıklamalarda bulundu ve süreci değerlendirdi.

Amerika’nın yasağı sonrasında Huawei’nin terminal satış geliri Avrupa pazarında 10 milyar dolar düşecek. Bu da bizim gibi bir şirket için büyük bir kayıp değil. 5G çekirdek ağımız güçlü ve ABD’deki parça tedariğine ihtiyacımız yok. Son ürün ekosistemi yasağın etkisini hissedecek olsa da, bu etkinin iki veya üç yıl içinde tamamen ortadan kalkacağına inanıyoruz.

Harmony OS devam eden bir proses. Şimdilik bu sistem temelde IoT cihazları için geliştirilen bir sistem. Harmony OS, 2 – 3 yıl içinde Apple’ın iOS ile aynı olacak. Bir işletim sistemi oluşturmak için çok fazla çalışma yapılmamız gerekiyor ve yapacağız.”

Ren Zhengfei

Ren Zhengfei

Bakalım bu açıklamalar nereye varacak ve bu süreç nasıl sonuçlanacak. Bugün Huawei akılı telefon pazarında yoluna bir şekilde devam ediyor ve kendi işletim sistemini de geliştiriyor. Trump yüzünden dünya başka bir yöne gidiyor…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.