Akıllı Telefon Ekim 11, 2019 9:00

OnePlus 6 ve 5 serisi için Android 10 güncelleme tarihi belli oldu

OnePlus 6 ve 5 serisi için Android 10 güncelleme tarihi belli oldu

OnePlus 6 ve 5 serisi için Android 10 güncelleme tarihi açıklandı. OnePlus 7T modelleri kutudan Android 10 ile çıkaracak şirket önceki telefonlarını da kısa süre içerisinden en güncel Android sürümüyle tanıştıracak.

OnePlus 7 Pro için Android 10 güncellemesi yayınlandı, ancak henüz geniş kitlelere ulaşmış değil. Muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içerisinde hem OnePlus 7 hem de 7 Pro sahibi pek çok kişi Android 10 güncellemesini deneyimlemeye başlayacak. Peki eski modeller için durum nedir?

OnePlus 6 ve 5 serisi için Android 10 takvimi açıklandı

OnePlus 7T Pro için düzenlenen etkinlikte OnePlus 6/6T ve 5/5T için Android 10 güncelleme tarihine de açıklık getirildi. Android 10 tabanlı OxygenOS 10.0 güncellemesi OnePlus 6 serisi için ekim ayında beta seviyesinde kullanıma sunulacak. Telefon sahipleri kasım ayına gelindiğinde ise bu defa güncellemenin kararlı sürümünü almaya başlayacak.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T kullanıcıları içinse geniş bir zaman aralığından söz edebiliriz. Beta güncellemesinin ne zaman başlayacağı belli değil ve kararlı güncelleme 2020 yılının ikinci çeyreğinde dağıtıma sunulacak.

OnePlus Android 10 yenilikler

Android 10’a Yükseltildi

  • Yepyeni arayüz tasarımı

Gizlilik için geliştirilmiş konum izinleri

  • Ayarlar’daki yeni özelleştirme seçenekleri, Hızlı Ayarlar için yeni simge görünümleri

Tam Ekran Hareketleri

  • Geri gitmek için ekranın sol veya sağ kenarından içe doğru kaydırma hareketi eklendi
  • Son uygulamalar için sola veya sağa kaydırmaya izin vermek için alt gezinti çubuğu eklendi

Oyun alanı

  • Yeni Oyun Alanı özelliği artık daha kolay erişim ve daha iyi bir oyun deneyimi için tüm favori oyunlarınızı tek bir yerde birleştiriyor

Akıllı ekran

  • Ortam Ekranı için belirli zamanlara, konumlara ve olaylara dayalı akıllı bilgi (Ayarlar – Ekran – Ortam Ekranı – Akıllı Ekran)

İleti

  • Artık, Spam için anahtar kelimelere göre İletiyi engellemek mümkün (Mesajlar – Spam – Ayarlar – Engelleme ayarları)

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.