26 Ocak 2020 Pazar
Ana sayfa » Mobil » Essential Phone 2 büyük bir saçmalık ile geliyor! Abi bu ne?
Essential Phone 2 büyük bir saçmalık ile geliyor! Abi bu ne?

Essential Phone 2 büyük bir saçmalık ile geliyor! Abi bu ne?

Essential Phone 2 ile ilgili söylentiler bugün gerçeğe dönüştü ve Andy Rubin yeni saçmalığını pardon telefonunu gösterdi. Peki bu nedir?

Akıllı telefonlar 16:9 formatı ile hayatımıza girdiler. Bunun sebebi bir tesadüf değil aksine çekilen videoların formatının bu olmasıydı. Daha sonra LG G6 ile birlikte mobil pazar 18:9 ekran formatı ile tanıştı. Bir anda tüm üreticiler anlaşmış gibi telefonların 18:9 formatına kavuştuğunu gördük. Tam ekran 16:9 videolar ise biraz alttan ve üstten kesiliyordu. Daha sonra Sony dedi ki; “bu bizi kesmez, 21:9 ekran formatına geçiş yapıyoruz.” Tabii takdir edersiniz ki sistem 18:9 zor desteklerken bir anda 21:9 geçiş yapmak oyun ve Netflix gibi uygulamaların tam ekran çalışmamasını sağladı. Bugün ise tuhaf tasarımı ile Essential Phone 2 karşımıza çıktı.

Telefona ilk baktığınızda bunun yeni bir tasarım olduğunu düşünebilirsiniz ama değil. Zira bu tasarım 2003 yılında Nokia 7380 modelinde kullanılan bir tasarımdı. Bugün ise Google‘ın kurucusu Andy Rubin bunu günümüz teknolojisi ile harmanlayarak bizlere sunuyor.

Gördüğünüz üzere uzun ince bir telefon yapısı ile karşı karşıyayız. Üstte solda bir selfie kamerası bulunuyor.Fotoğraflar uygulaması, Takvim, Haritalar, Hava Durumu, Spotify ve Uber gibi uygulamaları ana ekranda tek bir satırda görünebiliyor. Arka tarafta ise dışa çıktı yapan bir kamera ve hemen altında da parmak izi okuma sensörünü görüyoruz.

Sağ tarafta güç ve ses düğmeleri bulunur. Prototip, çeşitli tonlarda parıldayan GEM Colorshift malzemesinden dört parlak renkte üretildi. Andy Rubin bunun mobil cihazlardaki görüşünüzü yeniden düşünmenize izin veren tamamen yeni bir akıllı telefon olduğunu iddia ediyor.

Bu noktada en önemli soru ise şu. Bu telefonda Instagram, Facebook, WhatsApp, Twitter gibi olmazsa olmaz uygulamalar nasıl görünecek?