Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 9, 2019 17:00

Çapkınlara müjde! Instagram o özelliği kapattı, kapattı…

Çapkınlara müjde! Instagram o özelliği kapattı, kapattı…

Sosyal medyanın hayatımıza bu denli girmesi sonrasında yaşananlar malum. Instagram son hareketler ise tam bir baş belasıydı ve bundan kurtulduk…

Sosyal medya hayatımızın her anında yanında. Özellikle yaptığınız hareketlerin takip edilmemesi ise kişisel verilerin korunması kanununa girecek kadar değerli. Sevgililer arasını açan hareketler, en son görünmeler vs özellikler ise kullanıcılar tarafından kullanılmak istenmeyen bir özellikti. Birinin fotoğrafını beğendiğimizde bunu alakasız kişilerin görmesinin ne anlamı vardı ki? Instagram son hareketler özelliği birçok sevgilinin hımmm acaba kimleri beğenmiş? Kimlerle arkadaş olmuş?” sorularını kendisine sormasını ve ilişkisini de bir şekilde mahvetmesine sebep veriyordu. Bugün bu sona erdi...

Instagram bugün yaptığı bir güncelleme ile sizi takip eden kişilerin sizin neleri beğendiğinizi ya da kimlerle arkadaş olduğunuzun görmesinin önüne geçiyor. Bu çok ama çok güzel bir güncelleme. Bu güncellemenin ilişkilere etkisinin olumlu mu yoksa olumsuz mu olacağını ise zamanla göreceğiz.

WhatsApp son görülme özelliği de bu şekilde olumsuz hareketlerden birisi. Siz gece uyanıp bir anlığına WhatsApp baksanız bile bunu partneriniz görüp “neden o saatte WhatsApp’a girdin”  diyebiliyor. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için sosyal medya şirketlerinin de bunun gibi özellikleri kapatması gerektiğine şiddetle inanıyoruz. Karanlık Mod güncellemesinden sonra bu güncellemenin de gelmesine birçok kişi gibi bizde sevindik.

Haber ve görsel için Sefer Sezen kardeşimize tekrar teşekkürler…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.