Akıllı Telefon Ekim 7, 2019 11:00

Pocophone F2’de kullanılacak işlemci belli oldu! Geliyor geliyor…

Pocophone F2’de kullanılacak işlemci belli oldu! Geliyor geliyor…

Pocophone F2 uzun zamandır gündemde, ancak henüz telefona dair elle tutulur sızınılar paylaşılmış değil. Neyse ki geçtiğimiz gün telefonun yılın son çeyreğinde tanıtılacağı şirket tarafından onaylandı. Şimdi ise güvenilir bir kaynak F2’de kullanılacak işlemci birimine açıklık getirdi.

Kaynağa göre önümüzdeki birkaç hafta içerisinde (muhtemelen ekim ayında) Snapdragon 855 Plus ve Snapdragon 730 / 730G işlemcili bazı akıllı telefonlar tanıtılacak. Bu modeller arasında PocophoneF2’nin de yer aldığını görüyoruz.

Pocophone F2 Snapdragon 855 Plus ve üçlü kamera ile geliyor

Ekrana gömülü bir ön kameraya sahip olması beklenen telefonun arka tarafında bu defa üçlü kamera paketi olacak. Parmak izi tarayıcısı bir kez daha arka tarafta ve bu gelişme F2’de LCD bir ekranın kullanılacağı anlamına geliyor.

PocophoneF2‘ye ek olarak, listede Realme X2 Pro, Oppo Reno Ace, iQOO Neo Pro , Meizu 16T , Mi CC9 Pro , Oppo K5 ve Samsung Galaxy A71 de bulunuyor. İlk beş telefon Snapdragon 855 Plus, diğer üç model ise Snapdragon 730 / 730G işlemcilerinden güç alacak. Bu süreçte özellikle Realm X2 Pro, Redmi K20 Pro ve PocophoneF2 benzer fiyat segmentinde olacağı için aralarında agresif bir rekabet göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.