Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 7, 2019 19:30

Casper Nirvana S500 tanıtıldı! En şık yerli!

Casper Nirvana S500 tanıtıldı! En şık yerli!

Casper son dönemde büyük bir değişim yaşıyor. Hem cep telefonlarında, hem PC tarafında oldukça önemli ürünler ortaya koyan yerli marka Casper bugün tasarım ve malzeme kalitesiyle öne çıkan Casper Nirvana S500 serisi ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz gün Casper Nirvana C400 incelemesi yapmış ve ürünün yekpare kasasını öne çıkarmıştık. Bugün ise Nirvana S500 özellikle iş hayatında çalışanlara en iyisini en uyguna verme amacında.

Casper Nirvana S500, ABD Çevre Koruma Ajansı ve ABD Enerji Bakanlığı tarafından geliştirilen ENERGY STAR belgesi ile enerji verimliliğini tescilliyor. Bu sayede Casper Nirvana S500,  kullanıcılara ve kurumlara hem çevreyi koruma hem de enerjiden tasarruf etme konusunda önemli faydalar sağlıyor. Casper Nirvana S500’ün diğer özellikleri arasında yer alan uzun pil ömrü, maksimum verimlilik sağlayan ergonomik klavye, Dolby Digital ses sistemi, iki adet USB 3.0, bir adet Type-C ve HDMI 2.0 girişi tüm dizüstü bilgisayar kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak nitelikte. Özellikle Type-C girişi ile kullanıcılar hem güvenli hem de Type-A ‘ya göre 20 kat daha hızlı veri aktarımı imkanına sahip olabilecekler.

Casper Nirvana S500 (1)

Casper Nirvana S500 (1)

Casper Nirvana S500 özellikler

Intel®Whiskey Lake İşlemciler ile Maksimum Performans

Casper Nirvana S500, daha yüksek performans ve uzun pil süresi vadeden dört çekirdekli 8. Nesil Intel Whiskey Lake işlemcilerle geliyor. Intel Whiskey Lake platformunun Core i5 8265U işlemcisinin yanı sıra, hızı 4.6 GHz frekansa kadar yükselebilen Core i7 8565U işlemci seçeneği ile de gelen S500, performans tutkunlarına hitap ediyor.  Özellikle mobil olarak çalışanlara yönelik tasarlanan Casper Nirvana S500, 15W ultra düşük güç tüketimli işlemcisi sayesinde en yoğun tempoda uzun batarya kullanım süresi sağlıyor.

15.6’’ Full HD Ekran ile Gerçeğe Yakın Görüntüler

15.6” boyutunda 1920 x 1080 Full HD çözünürlüklü ekrana sahip Casper Nirvana S500, görsel içerikleri çok daha net ve canlı renkler eşliğinde gösteriyor. Dizüstü bilgisayarda yer alan Full HD ekran, mükemmel çözünürlük sunarak iş hayatında ve kişisel kullanımda dokümanlar üzerinde çalışma ve görsel içerikleri rahatlıkla düzenleme imkanı veriyor. Casper Nirvana S500’in ekranında bulunan Anti – Glare özelliği ise açık alanlarda veya aydınlık ortamlarda ekran yansımalarını engelleyerek, görüntülerin gerçeğe en yakın biçimde izlenmesini mümkün kılıyor. Bu özellik ayrıca ekranı izleme açısına bağlı olarak meydana gelebilen renk değişimlerini veya bozulmaları engelliyor.

Hem HD hem de FHD ekran seçeneği bulunan Casper Nirvana’nın TN ekran teknolojisi ise sahip olduğu diğer bir ayrıcalık. Kullanıcıya özel görüntüleme açısı sunan TN ekran teknolojisi, kullanıcı haricindekilerin görüş açılarını kısıtlayarak tüm işlemleri daha güvenli bir ortamda yapma fırsatı sunuyor.

Şıklık, Zarafet ve Dayanıklılık Bir Arada

Casper Nirvana S500 sadece 1.9 kg hafifliği ve 19.95 mm inceliğiyle kendi ürün gamında adeta devrim yaratıyor. Zarif görüntüsünün yanı sıra taşıma kolaylığı sayesinde her koşulda ve konumda yaşamı kolaylaştırıyor. Performans ve zarafeti bir araya getiren Nirvana S500, hem iş hayatında hem de kişisel kullanımda üretkenliği, verimliliği ve konforu artırmayı amaçlıyor. Ayrıca ince hatlarına rağmen sağlamlığından ödün vermiyor. Tek tek lazerle işlenmiş yüzey çizgileri sayesinde şık ve modern bir görünüme sahip olan Casper Nirvana S500, siyah ve gri renk alternatifleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

İnce Çerçeve ile Daha Mobil ve Daha Şık

Yapılan araştırmalar, ince çerçeveli bilgisayarların kullanıcıların ekrana daha iyi odaklanmasını sağlayarak daha ideal bir çalışma ortamı sağladığını gösteriyor. Casper Nirvana S500’ün 8.3 mm incelikteki çerçevesi kullanıcılara daha geniş bir ekran kullanım oranı sunuyor. Bununla birlikte %75.5 ekran gövde oranıyla izleme konforunu en üst seviyeye çıkarıyor.

Ultra Hız ve Depolama İçin SSD

Casper Nirvana S500’de iki tane depolama biriminin birlikte kullanılmasına fırsat veren M.2 ve SATA girişleri, Casper Nirvana S500’ü performans ve depolama açısından benzersiz bir dizüstü bilgisayar yapıyor. M2 giriş, bilinen sabit disklere kıyasla beş kat daha fazla hız sunarken, SATA girişler hem SSD, hem de sabit disk kullanımına imkan veriyor. Bunlara ek olarak Casper Nirvana S500, sabit diskin sağladığı yüksek depolama alanından vazgeçmek istemeyenlere SATA girişlerinden sabit disk kullanmayı mümkün kılıyor. Cihazda bulunan Type-C giriş ise Type-A ‘ya göre hem çok daha hızlı hem de çok daha güvenli veri aktarımını mümkün kılıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.