Akıllı Telefon Ekim 3, 2019 15:30

OnePlus 7 Pro Android 10 güncellemesi neden gecikti?

OnePlus 7 Pro Android 10 güncellemesi neden gecikti?

OnePlus 7 Pro Android 10 güncellemesi iki beta versiyonunun ardından 21 Eylül tarihinde resmi olarak dağıtıma çıktı. Güncellemenin üzerinden on iki gün geçti fakat hala birçok OnePlus 7 /7 Pro kullanıcı güncellemenin kendilerine ulaşmadığı yönünde görüş bildiriyor.

Bir OnePlus7 Pro kullanıcısı olarak bende güncelleme sınırlı sayıda kullanıcı için yayınlanınca ilgili ROM dosyasını indirip elle kurulumu yaptım. 12 günlük bu süre zarfında günlük kullanımı etkileyen herhangi bir hata ile karşılaşmadım desem yeridir. Anlayacağınız yeni güncelleme bir hayli kararlı yapıda.

Peki OnePlus tepe modelleri için güncellemeyi neden yaygın şekilde kullanıma sunmuş değil. Androidauthority sitesi konu hakkında OnePlus’a bir soru yönelttiğini ancak henüz bir yanıt gelmediğini aktarıyor. Bu gelişme üzerine OnePlus’ın kısa süre içerisinde bir açıklama yapması bekleniyor.

Oldukça kararlı yapıda olan Android 10 güncellemesi için OnePlus’ın 7T ve 7T Pro modellerini beklediğini düşünüyoruz. OnePlus 7T Android 10 sürümüyle çıkış yapan ilk telefon olurken, telefon 16 Ekim tarihi itibariyle satışa sunulacak.

OnePlus 7 Pro Android 10 güncellemesi neler getiriyor?

Android 10’a Yükseltildi

  • Yepyeni arayüz tasarımı

Gizlilik için geliştirilmiş konum izinleri

  • Ayarlar’daki yeni özelleştirme seçenekleri, Hızlı Ayarlar için yeni simge görünümleri

Tam Ekran Hareketleri

  • Geri gitmek için ekranın sol veya sağ kenarından içe doğru kaydırma hareketi eklendi
  • Son uygulamalar için sola veya sağa kaydırmaya izin vermek için alt gezinti çubuğu eklendi

Oyun alanı

  • Yeni Oyun Alanı özelliği artık daha kolay erişim ve daha iyi bir oyun deneyimi için tüm favori oyunlarınızı tek bir yerde birleştiriyor

Akıllı ekran

  • Ortam Ekranı için belirli zamanlara, konumlara ve olaylara dayalı akıllı bilgi (Ayarlar – Ekran – Ortam Ekranı – Akıllı Ekran)

İleti

  • Artık, Spam için anahtar kelimelere göre İletiyi engellemek mümkün (Mesajlar – Spam – Ayarlar – Engelleme ayarları)

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.