Mobil Uygulama Ekim 1, 2019 20:00

WhatsApp Android 2.3 ve iOS 8 desteğini sonlandırıyor!

WhatsApp Android 2.3 ve iOS 8 desteğini sonlandırıyor!

WhatsApp Android 2.3.7 ve iOS 8 işletim sistemlerine olan desteğini çok yakında keseceğini açıkladı. İşte WhatsApp’ın desteği keseceği tarih!

Dünya genelinde en fazla kullanıcısı olan WhatsApp, güncellemeler ile Android ve iOS kullanıcılarına yepyeni özellikler sunarak büyük beğeni toplamıştı. WhatsApp Durumlar, iOS 13’ün Memojilerini sticker olarak kullanma ve uygulamaya Face ID/Touch ID ile şifre koyma özellikleri ile son dönemde öne çıkan WhatsApp, bugün eski işletim sistemi kullananlar için üzücü haberi patlattı.

WhatsApp Android 2.3.7 ve iOS 8’den desteğini kesiyor!

WhatsApp Destek sayfasında yer alan bilgilere göre; 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren Android 2.3.7 ve iOS 8 işletim sistemine sahip olan telefonlarda uygulama çalışmayacak. Eski işletim sistemlerinden desteğini keserek kullanılmaz halde bırakacak olan WhatsApp, kullanıcılara yeni ve güncel bir model aldırmaya yönlendiriyor.

iPhone 12 cayır cayır yanacak! Görgüsüzler hadi iyisiniz!

Yaklaşık 6 yıllık işletim sistemi olan iOS 8 ve yine yaklaşık 10 yıllık işletim sistemi olan Android 2.3.7’den bir zahmet destek çekilsin. Güvenlik açıkları ile dolu olan özellikle de Android 2.3.7 işletim sistemi için WhatsApp’ın geliştiricileri, haklı olarak fazladan mesai yapmak istemiyor olabilir.

whatsapp android

Son olarak popüler mesajlaşma uygulamasının aşağıdaki işletim sistemlerine destek vereceğini belirterek haberimizi sonlandırıldım.

  • Android – Android 4.0.3 ve üzeri işletim sistemleri
  • iPhone – iOS 9 ve üzeri işletim sistemleri
  • KaiOS 2.5.1 ve üzeri işletim sistemleri

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.