Ana sayfa » Mobil » Video: Depremde iletişimin çözümü ne? Suçlu Operatörler mi?

Video: Depremde iletişimin çözümü ne? Suçlu Operatörler mi?

Video: Depremde iletişimin çözümü ne? Suçlu Operatörler mi?

Herkesin merakla sorduğu Depremde iletişim nasıl olacak sorusuna cevap arıyoruz. Tek çözüm GSM Operatörleri mi? Başka bir çözüm var mı?

Geçtiğimiz hafta yaşanan deprem sonrasında herkes büyük bir tedirginlik içinde. En çok aranan kelimelerden birisi ise deprem çantası oldu. Deprem kuşağında olduğunu unutan bir toplumuz ve yaşananlardan da kesinlikle ama kesinlikle bir ders almıyoruz. Geçtiğimiz gün yaşanan deprem sonrası GSM Operatörlerini iletişimi kesmeleri sonrasında en sert çıkış Fatih Altaylı tarafından yapıldı ve açıkçası birçok insan da bu konuşmanın üzerine “ne oluyor ya” dedi. Bu noktada Fatih Altaylı GSM Operatörlerine suçu yükledi ama burada tek suçlu GSM Operatörleri mi? Depremde iletişim tarafında çözüm sadece onlarda mı?

Depremde iletişim sadece GSM Operatörleri ile mi yapılır?

25 Haziran tarihinde Şangay Mobil Dünya Kongresi sırasında OPPO MeshTalk adında bir teknoloji tanıttı ve bizde teknoburada.net olarak bu teknolojinin ne olduğunu net bir şekilde sizlere “anladığımız kadarıyla” aktarmaya çalıştık. Çünkü konu inanılmaz karışık ve teknik bir konuydu ve bu noktada bu teknolojiyi doğru düzgün anlatan ve nasıl çalıştığını gösteren bir çalışma da reel olarak ortaya konmadı. OPPO‘nun tanıttığı bu teknoloji deprem gibi felaketlerde hayatımızı kurtaracak bir çözüm olabilir. Nasıl mı?

Bunu da aşağıdaki videoda sizlere paylaşmaya çalıştık. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı lütfen haberin ve videonun altında bizlerle paylaşın. Depremde iletişim sağlamak için ne yapmak gerek? Ya da ne yapmamak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.