05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Mobil » Huawei Transsion Holding patent ihlali davası başlıyor! Hayırlı olsun
Huawei Transsion Holding patent ihlali davası başlıyor! Hayırlı olsun

Huawei Transsion Holding patent ihlali davası başlıyor! Hayırlı olsun

Bugün ortaya çıkan bir habere göre Afrika mobil pazarının liderine Huawei dava açtı. Huawei Transsion Holding patent davası resme başlıyor.

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra Huawei‘nin büyük bir hukuk mücadelesine hazırlandığı bilgileri gelirken bugün ortaya çıkan habere göre Huawei Transsion Holding patent ihlali davası için başvuruda bulundu ve bu dava da Shenzhen kentindeki yerel mahkeme tarafından kabul edildi. Dava açılmasına karar verildi. Bu davanın açılış tarihi de ilginç zira Transsion Holding‘in borsaya açıldığı gün Huawei böyle bir dava açarak şirkete zarar vermek istedi ama bunda başarılı olamadı.

Şimdi bazı okuyucularımız “Transsion Holding ne?” diyebilirler. Bu şirket şu anda Afrika telefon pazarının %48,7‘sine hakim olan bir şirket. Bünyesinde Tecno, Itel ve Infinix gibi Afrika pazarının en çok satış yapan markalarını barındırıyor. Bununla birlikte borsada 7,1 miyar dolar değere kadar çıkan şirketin gün sonunda 6,8 milyar dolar seviyesinde işlem hacmine sahip olduğunu da belirtelim. Yani Huawei‘nin yaptığı bu kurnazlık pekte işe yaramamış.

Transsion Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zhu Zhaojiang yaptığı açıklamada “adalete güveniyoruz ve mahkemenin doğru karar vereceğine güvencimiz tam” açıklamasında bulundu. Huawei 20 milyon RMB tazminat davası ile şirkete dava açtı. Bu dava sonucu ne olur bilinmez ama Huawei önümüzdeki dönemde bu ve bunun gibi irili ufaklı davalar ile ciddi anlamda uğraşacak gibi görünüyor…