05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Realme Snapdragon 855 işlemcili telefonla Redmi’ye rakip oluyor
Realme Snapdragon 855 işlemcili telefonla Redmi’ye rakip oluyor

Realme Snapdragon 855 işlemcili telefonla Redmi’ye rakip oluyor

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme Snapdragon 855 işlemcili bir amiral gemi telefon üzerinde çalışıyor. Henüz bu segmente adım atmayan şirketin nasıl bir telefon karşımıza çıkaracağı merak konusu.

Realme Snapdragon 855 işlemcili telefon hazırlıyor

Realme, Snapdragon855 işlemcili bir telefon üzerinde çalıştığını uzun süre önce açıklamasına rağmen henüz bu duyuruyu gerçekleştirmiş değil. Ortaya çıkan bazı sertifika bilgilere ise tanıtım tarihinin yaklaşmakta olduğunu gösteriyor.

Realme markasını taşıyan iki akıllı telefon Bluetooth SIG veritabanında göründü: RMX1931 ve RMX1993. İkincisi hakkında henüz bir bilgi yok, fakat ilkinin işlemci birimi belli olmuş durumda.

Buetooth sertifikasında yer alan bilgilere göre telefon 2.84 GHz frekansında çalışan bir Qualcomm işlemciden güç alacak. Çalışma frekansından bu işlemcinin Snapdragon 855 olduğu kesin.

6.55 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüklü ekrana sahip olduğu görülen telefonda pil kapasitesinin 1.950 mAh olduğu yazılıyorsa da burada bir yazım hatası yapıldığını söyleyebiliriz.

Android 9 Pie tabanlı ColorOS 6.1 arayüzüyle çıkış yapacak telefonun bilinen özellikleri şimdilik bunlarla sınırlı. Fakat piyasadaki mevcut Realme telefonlara baktığımızda Snapdragon855 işlemcili bu tepe modelde en az 4.000 mAh pil, 64 megapiksel dörtlü arka kamera ve 8GB RAM / 128GB bellek birimi yer alacaktır.

Telefonun can alıcı noktalarından biri kuşkusuz fiyatı olacaktır. Realme bu telefonla Redmi K20 Pro / Xiaomi Mi 9T Pro satışlarını baltalayacaktır.