Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 27, 2019 16:30

Türk Telekom deprem sonrası için bedava internet verdi! Hey Allah’ım

Deprem en büyük korkumuz. Az önce yapılan duyuru ile Türk Telekom deprem sonrasında yaşananlar yüzünden bedava internet kampanyasına başladı.
Türk Telekom deprem sonrası için bedava internet verdi! Hey Allah’ım

Dün İstanbul’da 5,8 büyüklüğünde bir deprem yaşandı ve tüm Marmara Bölgesi bu depremden etkilendi. Deprem sonrasında her üç GSM Operatörü‘de ciddi bir sınavdan geçtiler ve bu sınavdan başta Türk Telekom daha sonra Vodafone ve en son olarak da Turkcell sınıfta kaldılar. Türk Telekom deprem sonrasında farklı farklı lokasyonlarda en az 2 saat boyunca hizmet veremedi ve bu hizmet sorunu sadece Türk Telekom‘da değil diğer operatörlerde de yaşandı. Bu durumun nasıl aşılacağını bilemiyoruz ama ülkemiz bir deprem bölgesi ve GSM Operatörleri de buna mutlaka bir çare bulmalılar. Bulamazlarsa da biz buradayız; bu konuda belki önerilerimizi dinlemek isteyebilirler...

Az önce Türk Telekom bir duyuru yayınladı ve dün deprem sonrasında yaşananlardan dolayı özür dileyerek kullanıcılarına 2 ay boyunca 5GB internet hediye edeceğini duyurdu.

Açıkçası biz şunu beklerdik. Türk Telekom bedava internet vereceğine Türk Telekom CEO‘sunun bir video ile yaşananları anlatması. Neden bu durumun yaşandığını kullanıcılar ile paylaşmasını, bu duruma bir daha düşmemek için hangi önlemlerin alınacağını ve bu konuda nasıl bir strateji benimseyeceklerini paylaşmalarını dilerdik.

Bu durumlardan ders almıyor, almıyor ve almıyoruz. Bundan dolayı da devletimizin GSM Operatörlerini harekete geçirmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konu hayatımız ve sevdiklerimiz ile ilgili bir durum ve 5GB internet vermek yerine düzeltici faaliyetlere bir an önce başlamak gerekiyor.

Öyle değil mi Sayın Ümit ÖNAL?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.