Uncategorized Eylül 26, 2019 21:00

Samsung Galaxy S11 parmak izi sensörü nasıl olacak? Böyle iyi!

Samsung Galaxy S11 parmak izi sensörü nasıl olacak? Böyle iyi!

Galaxy S11 lansmanına daha aylar var ama özellikler sızmaya devam ediyor. Az önce Samsung Galaxy S11 parmak izi sensörü ile ilgili ilk bilgiler geldi…

Güney Koreli üretici Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus satışlarından memnun mu bilemiyoruz ama ülkemizde en az satılan Note serisi sanırız Galaxy Note 10 ailesi olacak. Zira fiyatlar inanılmaz arttı ve birçok kişi için bu fiyatlar alınabilirlikten çok uzak. Ülkemiz pazarında alınabilirlikten uzak olacak bir başka model ise Samsung Galaxy S11 olacak gibi görünüyor. Telefon ile ilgili bilgiler yavaş yavaş sızmaya başladı ve bizde hem teknoburada.net hem de samsungburada.net olarak sizlerle bu bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz. Bir süredir bahsedilen Galaxy S11 parmak izi tarafında daha fazlasını sunacak haberleri bugün resmi olmasa da doğrulanmış görünüyor. Yapılan haberlere göre Samsung daha fazla alandan parmak izimizi tarayabilecek Peki nasıl mı?

Şu anda Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serisi telefonlarda 6×6 36mm bir parmak izi okuma sensörü bulunuyor. Galaxy S11 serisinde ise 8×8 yani 64mm‘lik bir parmak izi okuma sensörü kullanılacak. Bu da bir önceki nesle göre neredeyse iki kat bir alandan okuma yapılacağını gösteriyor. Birçok kişi telefona parmağını koyduğundan tam olarak sensörün üzerine koyamıyor ve bu sorundan dolayı da genellikle yüz tanıma sistemi kullanılıyor. Bu sensör büyümesi bu sorunun da ortadan kalkması anlamına gelir diye umuyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.