Akıllı Telefon Eylül 25, 2019 16:30

Pocophone F1 MIUI 11 güncellemesini alacak mı?

Pocophone F1 MIUI 11 güncellemesini alacak mı?

Pocophone F1 MIUI 11 güncellemesini alacak mı? Xiaomi’nin kısa süre önce açıkladığı MIUI 11 güncellemesinde yer almayan telefon için bu defa resmi bir ağızdan açıklama geldi.

Pocophone F11 geçen yıl tanıtıldığında Snapdragon 845 işlemcili bir telefonun bu fiyatlardan (300 $) satılabileceğini kimse düşünmüyordu. Ancak Xiaomi alt markası Poco ile bunu gerçekleştirerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Dünya genelinde hatırı sayılı bir kullanıcı kitlesi edinen telefon bu süre zarfında MIUI 10 ve Android 9 Pie dahil birçok önemli güncelleme aldı. Peki Pocophone, telefon için MIUI 11 güncellemesini yayınlayacak mı?

Pocophone F1 MIUI 11 güncellemesi çok yakında

Xiaomi’nin açıklamış olduğu MIUI 11 güncellemesi alacak cihazlar listesinde Poco F1’in yer almaması bazı kullanıcılarda kafa karışıklığına neden oldu. Ancak bu belirsizlik Pocophone Global Başkanı Alvin Tse tarafından kısa süre içerisinde giderildi.

Alvin Tse Twitter hesabından “Xiaomi’nin açıkladığı cihaz listesi Çin için geçerli ve Pocophone F1 Çin’de satışta değil. Ancak buna rağmen telefon MIUI 11 sürümüne yükseltilecek.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

MIUI 11 güncellemesi ekim ayı içerisinde Çin’de dağıtıma sunulacak. Yeni MIUI sürümünün küresel dağıtımı kasım ayını bulabilir. Pocophone F1 için güncellemenin yıl sonunda ya da 2020’nin başında yayınlanacağını düşünüyoruz.

Pocophone F2 geliyor

Poco Hindistan tarafından geçtiğimiz gün yapılan bir paylaşım Pocophone F2’nin tanıtım tarihinin yaklaştığını gösteriyor. Snapdragon 855 / 855 Plus işlemcisinden güç alacak Pocophone F2 uygun fiyatlı bir telefon satın almak isteyenlerin listelerinde ilk sıralarda yer alacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.