Uncategorized Eylül 24, 2019 11:06

Xiaomi Alpha tanıtıldı! Abi bu ne? Bu nasıl bir teknoloji?

Akıllı telefon pazarında katlanabilir ekranlı telefonları rafa kaldıracak bir tasarım ile karşı karşıyayız. İşte karşınızda merakla beklenen Xiaomi Alpha...
Xiaomi Alpha tanıtıldı! Abi bu ne? Bu nasıl bir teknoloji?

Akıllı telefon pazarında dengeleri tamamen değiştirecek ve katlanabilir ekranlı telefonları çöpe atacak bir teknoloji ile az önce tanıştık. Bir süredir haberlerini yaptığımız Xiaomi Alpha bugün resmen tanıtıldı. Öncelikle telefon tasarım anlamında görmediğimiz bir tasarım ile geliyor. Katlanabilir ekranlı telefonların tüm endüstriyel sorunlarını yok eden bu yapı ile katlanabilir ekranlı telefonun tek bir telefon tasarımı üzerinde bizlere sunulmasını görüyoruz.

Ekran yandan arkaya doğru arka kameranın olduğu yere kadar ilerliyor ve bu da bildiğimiz tüm tasarımlardan çok daha başka bir tasarımı bizlere sunuyor.

Bu tasarımın arayüze olan etkisi ise kayar bir arayüz ile mümkün olabiliyor. Çift yönlü telefon kullanımı ve bununla birlikte arka panelin de tek başına kullanılması gibi özellikler bizlere sunuluyor.

Lei  Jun elinde tuttuğu telefonun ekranının ekran kasa oranının %180,6 olduğunu dile getirdi.

Telefonun 5G destekli bir model olduğunu da belirtelim. Apple ile Xiaomi arasındaki farkı görüyor musunuz? Çinliler olayı nereye taşıdı?

Önde selfie kamerası yok çünkü buna gerek yok. Arka ekranlar ile arka kameralar telefonu dünyanın en iyi selfie kameralı telefonu haline getiriyor.

Arayüz tarafında inanılmaz bir teknoloji yapılmış. Şarj olurken telefonunuzun böyle görünmesini istemez miydiniz?

Kamera tarafında ise telefon rakipsiz görünüyor. 108 megapiksel kamera sensörüne sahip ilk telefon Xiaomi Alpha oluyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.