Ana sayfa » Mobil » OPPO 100W şarj desteğini sunacak mı? Xiaomi vaz mı geçti?

OPPO 100W şarj desteğini sunacak mı? Xiaomi vaz mı geçti?

OPPO 100W şarj desteğini sunacak mı? Xiaomi vaz mı geçti?

Herkes Xiaomi’nin tanıtacağını bekliyordu ama OPPO 100W hızlı şarj gücü ile ilgili oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Mobil pazar değişiyor…

Akıllı telefonların en önemli alım kriterlerinden birisi kesinlikle pil gücü. Geçtiğimiz gün incelediğimiz Samsung Galaxy Note 10 Plus pil performansı ile bizde hayal kırıklığı yarattı. Gün içinde kullanım tarafında sorun yaşatan ve sizin sosyla medya kullanımını azaltmaya çalıştığınız ya da mobil veriyi kapatmaya çalıştığınız, ekran parlaklığını otomatikten alıp da en düşük seviyelere çekmeye çalıştığınız bir telefonu kullanmak ne kadar keyifli olabilir? Üreticiler de bundan dolayı pil güçlerini arttırma yerine hızlı şarj teknolojisine kafayı takmış durumdalar. Geçtiğimiz  günlerde Xiaomi‘nin 100W hızlı şarj teknolojisini tanıtacağı ile ilgili haberler paylaşmıştık. Bugün ise OPPO 100W şarj teknolojisi ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Oppo Find X2

Oppo Find X2

Görünen o ki Xiaomi yeni telefonu Mi Mix 4 ailesinde 100W şarj gücünü bizlere sunamayacak ama OPPO Find X2 ile birlikte bize bu gücü sunabilecek. OPPO Find X2‘nin geç kalmasının sebeplerinden birisinin de bu olduğu belirtiliyor. OPPO önümüzdeki ay tanıtacağı OPPO Ace isimli yeni telefonunda 65W şarj adaptörünü bizlere gösterecek ve kısa süre içinde de (2020 yaz aylarında) 100W hızlı şarj özelliğini de ilk OPPO‘da göreceğiz diye düşünüyoruz.

65W hızlı şarj ile 4.000 mAh 28 dakika içinde şarj olursa; yaptığımız hesaba göre 17 -19 dakika seviyelerinde telefonumuzu şarj edebileceğiz…

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.