Ana sayfa » Mobil » Apple 1 dolar 20 TL dedi! Böyle dolar kuru mu olur Apple?

Apple 1 dolar 20 TL dedi! Böyle dolar kuru mu olur Apple?

Apple 1 dolar 20 TL dedi! Böyle dolar kuru mu olur Apple?

Merakla beklenen iPhone 11 Türkiye fiyatlarının “yanlışlıkla” açıklanması üzerine Apple’ın dolar kurunu 20TL seviyesine getirdiğini görüyoruz…

Bugün sızdırılan bir görsel sonrasında Apple’ın yeni nesil iPhone 11 Türkiye fiyatları ortaya çıktı. TeknoBurada.Net olarak bu haberi sizlerle paylaştırdık. Her zaman bu tarz sızdırmalar yapan Vatan ise bugün yine yeni nesil iPhone‘ların fiyatını “yanlışlıkla” sızdırdı. Ortaya çıkan fiyatlar ise şaka gibi zira böyle bir kur ve böyle bir vergi dilimi yok. Peki fiyatlar nasıl açıklandı kısaca hatırlayalım.

  • Amerika’da 699 dolara satılan iPhone 11 ülkemiz pazarında 14.999 TL
  • Amerika’da 999 dolara satılan iPhone 11 Pro Max ülkemiz pazarında 20.000 TL fiyatlandırma ile giriş yapacak gibi görünüyor.

Dolar Kuru 20TL oldu!

Peki bu nasıl bir hesap? Baktığımızda Apple‘ın 1 doları 20 TL olarak aldığını görüyoruz. Oysaki ülkemizde dolar bugün itibariyle 5,69 TL seviyesinde. Bu fiyatlar gerçek olur mu olmaz mı bilemiyoruz ama sızdırılan her fiyatın önümüzdeki günlerde gerçek olduğunu da daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz. LG G4 hatta LG G5 fiyatlarının bile Vatan tarafından sızdırıldığı günleri resmen hatırlıyoruz.

Bu fiyatlara bu telefonları alabilecek kişiler varsa onları alnından öpmek gerekiyor. Bu fiyatlar sonrasında Apple Store Türkiye kepenk kapatır diye düşünüyoruz. Tek üzüntümüz ise orada çalışan genç kardeşlerimizin ekmek parası olacak. Böyle bir fiyatlandırma mantığı olabilir mi bunu da sizin yorumunuza bırakıyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.