Ana sayfa » Mobil » Huawei 5G teknolojilerini satışa sunuyor! Ağla Trump, ağla

Huawei 5G teknolojilerini satışa sunuyor! Ağla Trump, ağla

Huawei 5G teknolojilerini satışa sunuyor! Ağla Trump, ağla

Huawei ve Amerika arasında yaşananlar sonrasında Amerika’nın kum torbası olmak istemeyen Huawei 5G teknolojilerini oldukça farklı bir şekilde bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Nasıl mı? İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarında büyük bir sorun yaşayan Huawei için asıl önemli olan nokta ise 5G teknolojileri. Zira Huawei ve Honor zaten Google olmadan Çin pazarında yılda 100 milyon telefon satışı gerçekleştirebilir ve bundan dolayı da telefon sektöründe asla yok olmaz. Huawei 5G noktasında geliştirdiği teknolojileri satamamaktan ya da kiralayamamaktan korkuyordu ve bu durum oldukça farklı bir şekilde geçiştirilecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Huawei P40 yerine ismi değiştirilmeden Huawei P30 serisine işlemci ve kamera güncellemesi yapılarak yola devam edilebilir mi diye konuşurken bugün oldukça ilginç bir dedikodu ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Huawei elinde bulundurduğu tüm teknolojileri, yazılımları, donanımları ve elindeki patentleri Avrupalı bir şirkete satmayı düşünüyor.

Bu satışın detayları takdir edersiniz ki henüz belli değil ama Huawei’nin Amerikan hükumetinin tutumuna karşı bu noktada “elleri de armut toplamıyor.” Amerika’nın kum torbası olmak istemeyen üretici telefon tarafında da böyle bir girişim yapar mı bilinmez ama dediğimiz gibi Hauwei‘nin önceliği asla ama asla cep telefonu pazarı değil.

Bu durumda Huawei ile hiçbir ilişkisi olmayan ve Huawei‘nin de bu şirket üzerinde hiçbir söz hakkı olmadığını düşündüğümüzde Amerikan Hükumetinin bu durum karşısında hukuksal anlamda sessiz kalması gerekiyor…

Bakalım telefon tarafında neler olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.