27 Şubat 2020 Perşembe
Ana sayfa » Mobil » Yeni nesil iPhone 11 Asya pazarında ilgi görmedi! Yine mi hüsran?
Yeni nesil iPhone 11 Asya pazarında ilgi görmedi! Yine mi hüsran?

Yeni nesil iPhone 11 Asya pazarında ilgi görmedi! Yine mi hüsran?

Geçtiğimiz gün yapılan lansmanda tanıtılan iPhone 11 Asya pazarında pekte ilgi görmedi. Peki bunun sebebi ne? Apple yine mi telefon satamayacak?

Tim Cook Çin ve Hindistan pazarına çok önem veriyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Hindistan gezisinde de birçok reklam panosunda Apple reklamlarını gördük. Apple özellikle Çin pazarında daha geniş bir kesime ulaşmak için yoğun çaba sarf ederken Hindistan‘da da yeni fabrika açarak ülke Hükumeti ile farklı bir ilişki kurma derdinde. Apple tüm bunları yapıyor ama geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone 11 Asya pazarında pekte rağbet görmedi yorumları gelmeye başladı bile.

Apple Hindistan

Apple Hindistan

IDC analisti Navkendar Singh Apple’ın yeni telefonlarındaki 5G desteği olmamasının Apple için büyük bir sorun olduğunu dile getirdi ve bundan dolayı büyük pazarlarda iPhone 11 satışlarının oldukça güç olduğunu dile getirdi. Aslında Singh oldukça haklı zira Android ekosisteminde 5G desteği artık orta segment telefonlara gelmeye başladı ve bu konuda Apple çok geride kaldı. Samsung, OPPO ve Xiaomi bu konuda en agresif üreticiler ve orta segmente de 5G desteğini sağlamaya başladılar. Bu süreçten sonra Apple’ın; Avrupa, Çin, Güney Kore, Japonya ve Amerika pazarında başarılı olması ne kadar mümkün bunu da sizin yorumunuza bırakıyoruz.

Başka görüşler ise iPhone 11’in satışa sunulmasının iPhone XR serisinin satışlarını arttıracağını söylüyor. Bakalım Apple yeni nesil iPhone 11 serisi ile Asya pazarında başarıl olabilecek mi?