27 Şubat 2020 Perşembe
Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy M10s ortaya çıktı! Ucuz ama iPhone 11 özellikli
Samsung Galaxy M10s ortaya çıktı! Ucuz ama iPhone 11 özellikli

Samsung Galaxy M10s ortaya çıktı! Ucuz ama iPhone 11 özellikli

Bir süredir haberlerini paylaştığımız “s” takısına sahip orta segment Samsung telefonların en yenisi Samsung Galaxy M10s ortaya çıktı…

Artık geniş açı kamera sensörüne sahip her telefon için iPhone 11 özellikli diyebiliriz ve Samsung‘un en çok satan modellerinden birisi olan Samsung Galaxy M10‘nun yeni modeli Samsung Galaxy M10s için de aynısını söyleyebiliriz diye düşünüyoruz. Bir süredir Samsung orta segment telefonlarına “s” takısı getirerek güncelleme yoluna gitti. Bugün de bu telefonların en ucuzu ile ilgili ilk bilgilere kavuştuk. Ortaya çıkan görsellere göre arkada çift kamera kullanılacak. Parmak izi okuma sensörü de arkaya konarken en önemli farklardan birisinin de Type-C girişine sahip olması olarak görülüyor. Anladığımız kadarıyla Samsung artık MicroUSB işinden tamamen vazgeçmiş gibi görünüyor.

Arkadaki ikinci kameranın bokeh efektine yarayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü sızdırılan bu görsele göre telefonun arkasındaki ikinci kamera geniş açı sensör olacak.

Galaxy M10 6,22 inç ekran kullanırken yeni telefonda 6,4 inç damla çentikli AMOLED ekrana geçiş yapılacak. Galaxy M10’da kullanılan Exynos 7870 yerine yeni telefonda Exynos 7885 yonga setine geçiş yapılacak. 2GB/16GB seçenekleri yerine 3GB/32GB seçenekleri telefona eşlik edecek.

Telefonun fiyatı da az önce elimize ulaştı. 140 dolar seviyesinden satışa sunulacak modelin ülkemiz pazarına da 1400 TL seviyesinden giriş yapacağını düşünüyoruz. Ya da umuyoruz diyelim. Evet bu hesapta dolar 1 TL…