Ana sayfa » Akıllı Telefon » Google Pixel 4 XL cephesinden en büyük sızıntı gerçekleşti!

Google Pixel 4 XL cephesinden en büyük sızıntı gerçekleşti!

Google Pixel 4 XL cephesinden en büyük sızıntı gerçekleşti!

Google Pixel 4 XL ve Pixel 4, ekim ayı içerisinde çıkış yapacak, fakat Google öncesinde telefonları popüler YouTuber’lara dağıtarak ilginin Pixel 4 serisinde olmasını istiyor. Bir anda çok sayıda Pixel 4 / Pixel 4 XL inceleme video yayınlandı. Bunun yanı sıra Pixel 4 XL’ın tüm özelliklerini de artık biliyoruz.

Alt bölümdeki videolarda Pixel 4 serisi telefonlara yakın göz atabilirsiniz. Öncesinde serinin daha gelişmiş özelliklere sahip olacak büyük ekranlı versiyona göz atalım.

Google Pixel 4 XL özellikleri

Aşağıda yayınlanan yeni görüntüler Pixel 4 XL’deki Ayarlar menüsünün çeşitli bölümlerini göstermekte. Pilden başlayacak olursak, yeni Pixel telefonda 3.700 mAh büyüklüğünde bir pil kullanılacak. Selefi ile kıyaslandığında (3.430 mAh) pilde hatırı sayılır bir büyüme göze çarpıyor.

Fotoğraflar aynı zamanda telefonda 6.23 inç büyüklüğünde 3040 x 1440 piksel çözünürlüklü OLED ekranın yer alacağını onaylıyor. Sevindirici olan gelişme ise ekranın 90Hz tazelenme oranına sahip olması. Ayarlar menüsünde ekranın “Yenileme hızını 60 ila 90Hz arasında dinamik olarak ayarlayan ” şeklinde bir seçenek bölümü bulunuyor.

Sapdragon 855 ya da 855 Plus işlemcisinde güç alacak telefonda 12.2MP (birinci) Sony IMX363 + 16MP Sony IMX481 (telefoto) kombinasyonuna sahip çift arka kamera kullanılacak. Ön bölümde ise yine Sony üretimi 20 megapiksellik bir kamera kullanılacak.

Google, Pixel 4 serisi telefonları 15 Ekim tarihinde resmiyete kavuşturacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.