Ana sayfa » Mobil » Galaxy Note 10 PC oyunlarını oynatmaya başladı! Mobil oyunculuk biter

Galaxy Note 10 PC oyunlarını oynatmaya başladı! Mobil oyunculuk biter

Galaxy Note 10 PC oyunlarını oynatmaya başladı! Mobil oyunculuk biter

Samsung bugün Beta olarak yayınladığı PlayGalaxy Link ile yeni telefonu Galaxy Note 10 PC oyunlarını oynatabilir bir noktaya geldi…

PC mi yoksa konsol mu?” Paradoksunu yıllarca yaşayan bir nesiliz. Artık bir de bunlara “Mobil mi?” Sorusunu da eklememiz gerekiyor zira son dönemde mobil oyunculuk hiç olmadığı kadar arttı. Mobil oyunların bu kadar artmasının en büyük sebebi ise belki farkında değilsiniz ama internet hızları. Artık mobil ağlar öylesine hızlılar ki; ping süreleri çok kısaldı ve hıza bağlı oyun içi bug sorunları da tamamen ortadan kalktı. Bu noktadan sonra mobil oyunculuk ile ilgili her gün daha fazla içerik ortaya çıkarken bugün Samsung bir süre önce tanıttığı PlayGalaxy Link adını verdiği yeni nesil oyun oynama platformunu resmen tanıttı. Bu uygulama sayesinde Galaxy Note 10 PC oyunlarını oynatabiliyor. Nasıl mı?

Bu sistem çok basit bir mantık ile çalışıyor. Uygulamayı PC‘nize yüklüyorsunuz ve aynı uygulama cep telefonunuzda da oluyor. Daha sonra PC‘de olan bir oyunu telefonunuzda oynamaya başlayabiliyorsunuz. Öncelikle şunu belirtelim bu programın şu anda sadece Samsung‘a özel (hatta Note 10 ailesine özel) olduğunu belirtelim. Farklı Android telefonlarda bu çalışmıyor. Bununla birlikte her oyunun bu desteğe sahip olmadığını da şimdilik hatırlatalım.

Samsung sistemin iyi bir şekilde çalışabilmesi için PC özeliklerini de verdi. PlayGalaxy Link kullanabilmek için ekran kartı tarafında Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon 550 gerekiyor. Bununla birlikte işlemci olarak Intel Core i5 en iyi seçenek. 8 GB RAM ve 1GBps yönlendirici de gerekiyor. Bununla birlikte iyi bir internet hızı ve eğer Bluetooth bağlantısını üzerinden bağlantı yapılıyorsa bağlantının olumsuz etkilememesi için PC ile yakın bir mesafede bulunulmalı.

Bu sistemin şu anda Beta halinde olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde mutlaka bu servisi sizler için test edeceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.