Ana sayfa » Mobil » LG katlanabilir ekran patenti ile “gidin kumda oynayın” dedi

LG katlanabilir ekran patenti ile “gidin kumda oynayın” dedi

LG katlanabilir ekran patenti ile “gidin kumda oynayın” dedi

Güney Koreli üretici LG katlanabilir ekran patenti ile en büyük rakipleri Samsung ve Huawei’nin uykusunu kaçıracak gibi görünüyor. Yok artık diyeceksiniz…

LG, mobil pazarda halen istediği noktaya bir türlü gelebilmiş değil. LG G2 ile başlayan G serisi efsanesi G3 ve G4 ile başka bir noktaya geldi ve Güney Koreli üretici yakaladığı popülariteyi G5 ile tamamen kaybetti. Daha sonra sürekli geri doğru gidişe dur diyemeyen üretici mobil tarafta başarılı olmak adına bugün oldukça önemli bir patent altı. Huawei ve Samsung katlanabilir ekranlı telefonlarını aylardır pazara sunamamışken LG katlanabilir ekran patenti ile her iki üreticiye de “gidin kumda oynayın” dedi. Peki bu patenti bu kadar özel kılan ne? Bunu anlamak için gelin aşağıdaki videoyu birlikte izleyelim.

Gördüğünüz gibi LG, geçtiğimi aylarda rolling adını verdiği kaydırmalı ekranı ile kapanan bir televizyon tanıttı. Bu televizyonun aynısını telefon tarafında da kullanmak istiyor. İşte LG’nin aldığı yeni patent ile ilgili ilk görsel.

Bu sistem aynen televizyonda çalıştığı gibi çalışacak ve ekran içe doğru katlanarak dikdörtgen ana merkezin içine girecek. Bu tasarımda bizim merak ettiğimiz konu ise şu; telefonun diğer ana donanımları nereye konacak? Bu tasarım güzel ama pil gücü ne olacak? Bildirim geldiğinde motorlu sistem ne kadar çalışacak ve ne kadar enerji harcayacak.

Tasarım güzel olsa da gerçekçi bir tasarım olabilir mi bunun yorumunu da sizlere bırakıyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.