28 Ocak 2020 Salı
Ana sayfa » Mobil » Huawei’nin ipi çekildi! Şimdi ne olacak?
Huawei’nin ipi çekildi! Şimdi ne olacak?

Huawei’nin ipi çekildi! Şimdi ne olacak?

Huawei Google ile olan iş ilişkisini sürdürmek istiyor ama yasaklamalar devam ediyor. Peki bu noktada neler yaşanacak? İşte detaylar…

Huawei ve Amerika arasında yaşananlar ile ilgili tüm bilgileri sizlere aktardık ve aktarmaya da devam ediyoruz. Dün Huawei ve Google tarafından yapılan resmi açıklamalardan sonra bizde teknoburada.net olarak konuyla ilgili bir video hazırladık ve durumu net bir biçimde ortaya koyduk. Bu video birçok kişiyi ve özellikle mevcut Huawei kullanıcılarını ciddi anlamda ilgilendiriyor. Zira video içinde mevcut Huawei telefonlara ne olacağı ile ilgili de görüşlerimizi paylaştık. Huawei Google ile dolayısıyla Amerika ile anlaşamazsa önümüzdeki dönem Çinli üretici için çok sıkıntılı geçecek gibi görünüyor.

Huawei Google programlarını kullanabilecek mi?

Bildiğiniz üzere Huawei’ye ikinci 90 günlük bir ek süre verildi. Aslında biz bunu hep böyle okuduk ama verilen süre Huawei için değil Huawei ile çalışan şirketlere tanınan bir haktı ve bu süre zarfında şirketlerin Huawei ile ilişkilerini bitirmesi amaçlanıyordu. Oysaki Türk basını bunu hep Huawei Amerika ile anlaştı olarak algıladı. Bu süreçten sonra ne olacak nasıl devam edilecek bunu bilmek imkansız ama trilyon dolarlık bir şirketin çıkış yolu bulacağını da düşünüyoruz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan  yaşananları ve bundan sonra olacakları öngördüğümüz video düşünce haberimizi sizlerle paylaşalım. Takdir edersiniz ki burada söylenenler sadece bir öngörü. Huawei’nin konuya bakış açısı ve durumu idare yeteneği şirketin geleceğini de ciddi anlamda etkileyecek.