Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 10, 2019 21:49

Uygun fiyatlı 10.2 inç ekranlı iPad tanıtıldı! İşte fiyatı

Uygun fiyatlı 10.2 inç ekranlı iPad tanıtıldı! İşte fiyatı

Apple devam etkinlikte bu defa 10.2 inç ekranlı iPad tableti karşımıza çıkardı. Uygun yedinci nesil iPad tablette, Retina ekran, tam boyutlu akıllı klavye, Apple Pencil desteği, gelişmiş kameralar ve A10 Fusion işlemcisi dikkat çekiyor. iPhone 7 serisinde kullanılan işlemci günümüz tepe model işlemcilerin gerisinde kalsa, da hala fena olmayan bir performans ortaya koyuyor.

10.2 inç ekranlı iPad tanıtıldı

Yüzde yüz geri dönüştürülmüş alüminyumdan oluşan bir kasaya sahip yeni iPad’de ekranın hemen altında Touch ID parmak izi tarayıcısı kullanılıyor. LTE ve Wi-Fi sürümleri mevcut olan tablette Gigabit LTE desteği sayesinde veri aktarım hızları üç kat daha hızlı.

Cihazda özellikle Apple Pencil desteği dikkat çekiyor. İlk kez Pro eklentisine sahip olmayan bir iPad’de kalem desteği karşımıza çıkıyor.  Apple Pencil yeni tablette daha üretken. Artık Apple Pencil’ı ekranın alt köşesinden kaydırarak tüm web sayfalarını veya belgeleri işaretleyebilir ve gönderebilirsiniz.

Yeni nesil tablette iPadOS işletim sistemi kullanıyor. Buradaki en önemli gelişmenin  her sayfada daha fazla uygulama gösteren yeniden tasarlanmış bir giriş ekran görüyoruz. Böylece burada haber başlıkları, hava durumu ve takvim etkinlikleri de dahil olmak üzere bir bakışta widget’lara hızlı erişim sağlanmakta.

Altın ve uzay grisi renklerde çıkış yapan tablet bugünden itibaren Amerika başta olmak üzere 25 ülkede ön siparişe açıldı. 30 Eylül’de raflarda olacak tabletin 32GB Wi-Fi modeli 329 $, 32GB Wi-Fi + LTE versiyonu ise 459 $’dan satışa sunulacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.