19 Ocak 2020 Pazar
Ana sayfa » Mobil » Redmi 8A TENNA sitesinde göründü! Peki özellikler?
Redmi 8A TENNA sitesinde göründü! Peki özellikler?

Redmi 8A TENNA sitesinde göründü! Peki özellikler?

Oldukça başarılı olan Redmi 7A devam telefonu Redmi 8A TENNA sitesinde bugün göründü. Peki özellikler ne? Değişen ne olacak?

Xiaomi ve Redmi markaları ayrıldığından beri Redmi oldukça agresif işlere imza atıyor. Özellikle K20 Pro serisi ile büyük bir çıkış yakalayan Redmi, Çin ve Hindistan pazarında oldukça fazla rağbet görüyor. Bu yıl mayıs ayında tanıtılan ve tam bir fiyat performans ürünü olan Redmi 7A yerine kısa süre içinde Redmi 8A gelecek gibi görünüyor. Zira Redmi 8A TENNA sitesinde göründü ve özellikler de belli bir noktaya kadar belli oldu.

M1908C3KG ve M1908C3IG kod adıyla iki telefonun varlığını duyurdu. Bunlardan birisi Redmi 8 ve diğeri de Redmi 8A olacak gibi görünüyor. Telefonda Redmi 7A serisinde olduğu gibi Qualcomm Snapdragon 439 yonga seti kullanılacak. Hafıza ve RAM tarafında ise ciddi bir artış var. Ortaya çıkan telefonda 64GB Hafıza ve 4GB RAM gücü var.

Ortaya çıkan görsele baktığımızda arkada çift kamera kullanıldığını ve parmak izi okuma sensörü olduğunu görüyoruz. Redmi 7A tek arka kameraya sahipken Redmi 8A‘nın çift kamera gelmesi, hafıza ve RAM gücünün artması fiyat tarafında da bir artış olacağının göstergesi. Redmi 7A 4.000 mAh pil gücüne sahipken Redmi 8A 5.000 mAh pil gücüne sahip olacak.

Bakalım Redmi 8A fiyat tarafında bize ne sunacak?