19 Ocak 2020 Pazar
Ana sayfa » Akıllı Telefon » iPhone 11 tanıtıldı! Hoş geldin çift kamera
iPhone 11 tanıtıldı! Hoş geldin çift kamera

iPhone 11 tanıtıldı! Hoş geldin çift kamera

Apple beklendiği gibi yeni iPhone’ları duyurdu. Aylardır süren sızıntılar böylece resmiyete büründü. İlk olarak iPhone 11 modeline göz atıyoruz. iPhone XR’ın devam modeli olan telefonda görünüm tarafındaki tek farkın sadece arkadaki çift kamera olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle Apple lansmanda en fazla telefonun kamera özelliklerine odaklandı.

iPhone 11 özellikleri

İphone11’in önünde ve arkasında selefi ile kıyaslandığında daha sağlam camlar kullanıldı. Alt renk seçeneğiyle gelen telefonda 6.1 inç büyüklüğünde LCD ekran kullanılıyor.

Telefonun arka tarafında çift kamera kullanıldığında söz ettik. Bu kameralar 12 megapiksel geniş ve 12 megapiksel ultra geniş açılı iki kamere yer alıyor. Yeni nesil HDR özelliği ile desteklenen kamerada artık gece modu özelliğini göreceğiz. Geniş açılı kamera ile çekim yaparken aynı zamanda sahnenin daha geniş açılı kameranın da ön izlemesi görünüyor. Kamera özellikleri arasında hızlı video özelliği de bulunuyor. Fotoğraf çekerken uzun basarsanız arka planda video çekimi gerçekleşiyor.

iPhone11’in içinde Apple’ın en güncel A13 Bionic işlemcisi var. Doğal olarak A13 Bionic’in “akıllı telefonlardaki en hızlı CPU” ve “akıllı telefondaki en hızlı GPU”ya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone11’de 12 megapiksel çözünürlüklü ön kamera yer alıyor. 4k 60 fps video kayıt desteği sunan kamerada aynı zaman ultra ağır çekim özelliği de mevcut. Dolby Atmos tarafından desteklenen telefonda su direnci daha geliştirildi. Daha hızlı yüz tanıyabilen telefon, iPhone XR ile kıyaslandığında bir saat daha fazla pil süresi sunuyor.

iPhone11 sürpriz bir şekilde 699 $’dan satışa sunulacak. Daha önceki sızıntılarla kıyaslandığında fiyatın 50 $ daha az olduğunu görüyoruz.