Mobil Eylül 10, 2019 16:30

Google Play Store paralı oluyor! Google Apple’a özendi

Apple'ın bir süre önce tanıttığı Apple Arcade sistemine benzer bir yapıya hazırlanan Google Play Store paralı mı oluyor? İşte detaylar...
Google Play Store paralı oluyor! Google Apple’a özendi

Apple 25 Mart tarihinde Apple Arcade isimli bir servis duyurusu yaptı. Bugün de Google Play Store için böyle bir duyuru yapıldı. Bir süredir bu konuda resmi olmayan haberler paylaşılıyordu ama bu servisin Google tarafından sunulacağı kimsenin aklına gelmiyordu; zira bu Android ekosistemiydi. Birçok kişi Apple Arcade de ne diyecek. Apple‘ın en iyi oyunları topladığı bir ekosistem. Bu arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte farklı hesaplardan aynı oyunu oynayabileceğiniz bir uygulama. Tabii ki paralı ama daha fiyatlar ülkemizde belli değil. iPhone 11 ile birlikte bu servisin de aktif olacağını düşünüyoruz. Yani kısacası Google Play Store paralı oluyor dersek yanlış bir ifadede bulunmamış oluruz.

Google Play Pass adı verilen bu uygulama ile Android ekosisteminde de bu sistem kullanılmaya başlayacak. Yani belli oyunlar burada olacak ve bu oyunlar offline modunda da oynanabilecek. Bununla birlikte telefon ile oynarken bir anda telefondan kalkıp PC ve televizyondan da bunu oynamak mümkün olacak demek isterdik ama bu nasıl olacak tam bir soru işareti. Zira bu ekosistem Apple tarafında tam olarak böyle çalışıyor.

Yani iPhone‘da Apple Arcade üzerinden oyun oynarken, telefonu bırakıp iPad‘e geçip oyuna devam edebiliyorsunuz, canınız isterse Mac PC‘nizde oyuna devam ediyorsunuz; daha büyük ekran isterseniz de Apple TV ile birlikte televizyonunuzdan oyunu kaldığınız yerden stream edebiliyorsunuz.

Peki bu Google‘da nasıl çalışacak? İndirdiğimiz crack’lenmiş .apk dosyasını indirdikten sonra Full oyunu arkaaşlarımızla Google Play Pass üzerinden mi oynayacağız? Umarız buradaki ironiyi anlatabilmişizdir…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.