Ana sayfa » Akıllı Telefon » OnePlus Zen Modu, Google Play’de bağımsız olarak yayınlandı

OnePlus Zen Modu, Google Play’de bağımsız olarak yayınlandı

OnePlus Zen Modu, Google Play’de bağımsız olarak yayınlandı

OnePlus Zen Modu özelliği malumunuz ilk olarak OnePlus 7 ve 7 Pro modellerinde kullanıma sunuldu. Şirket şimdi bu özelliği Google Play Store’da bağımsız bir uygulama şeklinde yayınladı.

Zen modu bu sayede sistem güncellemelerini beklemeden daha hızlı bir şekilde güncellenip geliştirilebilecek. OnePlus’ın telefonlarını yoğun şekilde kullananları hedef alan uygulaması aktif edildiği andan itibaren belirlenen süreye kadar acil arama ve kamera dışındaki tüm işlevleri otomatik kapatıyor.

Zen modu uygulaması sadece OnePlus telefonlarla uyumlu olacak. Kısa süre önce OnePlus 6 serisine taşınan özellik, Google Play’de bağımsız bir uygulama şeklinde yayınlandıktan sonra bu defa OnePlus 5 / 5T modellerinde kullanıma sunulacak.

OnePlus Zen Modu nedir?

OnePlus’ın Zen Modu ile telefona olan bağlılığı azaltmak ya da kısa süreli bir rahatsız etme modu geliştirdiğini söyleyebiliriz. Kısa süreli kafa dinlemelerinde bu özelliğin gerçekten de faydalı olacağı ortada.

Kullanıcı Zen Modu’nu aktif duruma getirdiğinde telefondaki tüm işlevler kapatılıyor ve herhangi bir bildirim alınamıyor. Sadece acil aramalar ve kamera uygulamasına erişimin sağlandığı bu mod, aktif edildikten sonra ne yazık ki kapatılamıyor. Telefon kapatıp açılsa dahi 20 dakika (ya da ayarladığınız süreye göre 30 /40 veya 60 dakika) sürenin geçmesi gerekiyor.

Zen modu uygulaması şüphesiz akıllı telefon bağımlıları için fazlasıyla yararlı bir uygulama. OnePlus kullanan akıllı telefon bağımlılarının gün içerisinde bu özelliği birkaç kez kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.