Ana sayfa » Mobil » OPPO 90Hz tarama hızı diyor! Var mı arttıran?

OPPO 90Hz tarama hızı diyor! Var mı arttıran?

OPPO 90Hz tarama hızı diyor! Var mı arttıran?

Mobil paarda ekran tarafında büyük bir değişim yaşanıyor. Bu değişime OPPO 90Hz tarama hızı ile katılacak gibi görünüyor. Zira açıklamalar o yönde…

Razer ilk nesil RazerPhone serisinde 120Hz tarama hızı kullandı ve bu ekran oldukça önemli bir gelişim ortaya koyulmasına sebep verdi. 120Hz iyiydi güzeldi ama enerji verimliliği çok düşüktü. Daha sonra üreticiler bu yıl 120Hz olmazsa; 90Hz deneylim dediler ve bu konuda Asus ROG Phone 2, OnePlus 7 Pro ve Nubia Red Magic 3 serisinde de bu tazeleme hızı ekranlara can verdi. Bugün ise OPPO Başkan Yardımcısı Brian Shen kişisel Weibo adresinde oldukça önemli bir açıklamada bulundu.

OPPO Başkan Yardımcısı Brian Shen 90Hz tarama hızına sahip bir telefon üzerinde çalıştıklarını belirtti ve bu telefonun Reno serisi olmayacağını açıkça dile getirdi. Bu açıklamadan sonra OPPO oyuncu telefonu üzerinde mi çalışıyor soruları da kafamızda belirmeye başladı. Bununla birlikte telefonun Eylül ayında tanıtılmayacağını da gelen bir soru üzerine aktardı. Peki bu telefon ne olacak?

Ortaya çıkan bilgilere göre bu telefon ikinci nesil OPPO Find X olacak gibi görünüyor. OPPO Find Y ismini alan Çinli üreticinin yeni telefonunun adının ne olacağını bilemiyoruz ama ekran tarafında görülmemiş yetenekleri olacağını şimdiden müjdeleyebiliriz. Bu ekranın OPPO tarafından tanıtılan ekran altı kamera sistemine sahip olacağını söylersek yanlış bir yorum yapmamış oluruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.